Каналізація і водопровід на дачі своїми руками, свердловина, септик.

В нинішніх реаліях важко уявити дачну ділянку без водопроводу і каналізації. Таким чином для комфортного перебування на дачі нам необхідно вирішити такі основні задачі:

Свердловина на дачі. Перше з чого варто почати - це визначитися з джерелом водопостачання, в ролі якого може виступати колодязь або свердловина. І в тому і в іншому випадку можна зробити систему водопостачання приватного будинку. У разі вибору другого варіанта, з метою економії коштів, можна зробити облаштування свердловини своїми руками.

Підключення насосної станції або насосу. Після того як на дачі пробурена свердловина на воду і виконано її облаштування можна приступити до підключення насосної станції або глибинного насоса. В обох випадках необхідно попередньо намалювати схему підключення насосної станції або насоса що занурюється безпосередньо в свердловину трубу.

Водопровід на дачі. Водопровід для приватного будинку можна зробити своїми руками. Для цього необхідно розуміти яке джерело води використовуватимемо для системи, так як від цього залежить яким чином буде зроблений монтаж водопроводу. Різні типи водопроводу розглянемо в статтях цієї категорії.

Каналізація на дачі. Як зробити каналізацію своїми руками ми також розглянемо в статтях цієї категорії. Напевно найважливішим питанням цього розділу буде "Як зробити дачний септик своїми руками?".

 

Буріння та облаштування свердловини на дачі. Підключення насосної станції.

У цій статті опишу як я бурив свердловину на воду у себе на дачі. Пробурити свердловину у мене не вийшло ручним способом і тому мені довелося звернутися до фахівців, які бурили свердловини на дачах сусідів. Як проходив процес я опишу в цій статті, а також розповім яка була обрана труба для свердловини, діаметр і глибина. Після цього я взявся за облаштування свердловини в спеціально побудованому для цих цілей приміщенні під гаражем. У цей приямок була заведена труба зі свердловини до якої я підключив насосну станцію. Відразу скажу, що схема підключення насосної станції була розмальована заздалегідь і вся розв'язка зроблена чітко по ній.

 

Каналізація і септик на дачі своїми руками.

Після облаштування свердловини і підключення насосного обладнання приступаємо до монтажу каналізації на дачі. Зробити септик і каналізацію своїми руками для мене не склало великих труднощів. Давайте розберемося з питанням "як зробити каналізацію?" для цього розберемо в статті цієї категорії такі питання:

  • Які труби для каналізації використовувати? Існують два види труб, для внутрішньої і зовнішньої каналізації, а також який вибрати ухил каналізації при прокладці труб.
  • Влаштування каналізації. Для правильного монтажу каналізації нам необхідна схема каналізації де будуть вказані місця закладки труб і глибина закладення в прив'язці до плану ділянки.
  • Бетонний септик для дачі. Тут ми розглянемо як зробити септик своїми руками. Розберемо влаштування і намалюємо схему септика.

 

Водопровід на дачі (приватному будинку) своїми руками. Монтаж водопроводу.

Створення водопроводу на дачі своїми руками почнемо з прокладки водопровідних пластикових труб по ділянці а також виконаємо підведення до будинку. Монтаж водопроводу в приватному будинку, в обов'язковому порядку, необхідно виконати з ухилом в саму нижню точку, для того щоб мати можливість для зливу води на час зимових морозів, коли в будинку ніхто не проживає. Також зовнішній водопровід необхідно прокладати в грунт на глибину нижче точки промерзання грунту в даному регіоні. Розводка водопроводу виконується за допомогою спеціальних фітингів а на кінцевих точках встановлюються кульові крани або заглушки. Про це та багато іншого читаємо в даній статті.

Детальніше: як зробити своїми руками дачний водопровід зі свердловини і підключити насосну станцію