Ремонт та заливка підлоги в хрущовці. Цементна стяжка підлоги.

Після того як виконані монтаж вікон і замінена система опалення, вирішено розпочати ремонт підлоги в моїй хрущовці. Як завжди вирішено виконувати ремонт підлоги своїми руками, а до того як буде розпочата заливка підлоги, необхідно демонтувати старе підлогове покриття яке складається з двох шарів паркету, нижній з яких покладений на смолу або бітум (в моєму випадку історія замовчує). Додатково між шарами паркету знаходився рулонний рубероїд який прибитий до нижнього шару. Виконувати демонтаж старого паркету мені найзручніше було за допомогою фомки. Демонтаж проводився блоками по 3-5 штук, а зайняв даний захід один робочий день. Спеціально для збору дров були куплені мішки для будівельного сміття, яких з двох кімнат зібралося близько 20 штук щільно набитих старим паркетом. З метою економії коштів на першому етапі обрана цементна стяжка підлоги, а після попередньої заливки підлоги, можливо буде проведена, тонким шаром, заливка сумішшю яка самовирівнюється.

Бетонну стяжку підлоги в домашніх умовах виконати проблематично у зв'язку з відсутністю можливості перемішування складу для стяжки підлоги перфоратором з насадкою при наявності фракції щебеню. Демонтажу першого паркету для виконання стяжки підлоги.

 

Підготовка підлоги під ламінат. Грунтовка для підлоги.

Після того як демонтовано старе покриття підлоги, необхідна підготовка основи під стяжку підлоги. У моєму випадку за допомогою стамески і молотка від бетону був збитий шар бітуму, який від часу втратив свою еластичність і відколювався шматками.

Демонтувавши підлогове покриття і виконавши прибирання сміття в кімнатах, була виявлена цікава особливість моєї підлоги. У хрущовках шатрові плити не прилягають до стін впритул і як наслідок залишається щілина шириною від одного до трьох сантиметрів. На цьому етапі у мене з'явилася ідея використати ці природні штроби при заміні електропроводки про що я напишу в окремій статті. Таким чином, до того як вирівнювати підлогу, був укладений електричний кабель в пластиковій гофрі і весь периметр замурований штукатурним розчином для запобігання потрапляння стяжки підлоги в щілину між плитою і стіною при вирівнюванні підлоги під ламінат.

Тепер в хід іде старий пилосос, який прибере весь пил і дрібні частинки сміття які залишилися після грубого прибирання використовуючи віник. Тільки після цієї процедури виконується грунтовка для підлоги. Я грунтовку наносив за допомогою великої прямокутної кисті з довгим ворсом. Ось тепер, після попередньої грунтовки підлоги, можна приступати до установки штукатурних маяків.

 

Установка штукатурних маяків. Підготовка під ламінат - рівна підлога.

Основну підготовку під ламінат почнемо з того, що виконаємо установку маяків, які дозволять нам отримати рівну підлогу і як наслідок відсутність скрипів і деформацій ламінату в процесі експлуатації. Металеві перфоровані маяки для підлоги були закуплені висотою 6 і 10 мм. Перше що робимо - розмічаємо де по кімнаті буде встановлений кожен маяк штукатурний і пов'язано це з тим, що у мене перепад рівня підлоги був у межах від 0 (нульовий рівень вдало збігся на переході між кімнатами) до 5 см. по горизонтальному рівню, а встановити в нульовій точці підлоги маяк штукатурний не вийде так як його висота мінімум 6мм.

За допомогою лазерного і звичайного 2х метрового рівня виводимо горизонталь відповідну нульовій позначці і верхній кромці всіх маяків. Принцип кріплення маяків був придуманий після багаторазових і безуспішних спроб встановити і отримати прийнятний рівень без прогинань при установці на гіпсову стартову штукатурку. Для установки маяка через кожні 20-30 см. ставимо направляючі підставки (я в основному використовував обрізки гіпсокартону і шматки старої пластикової плитки знятої у ванній) і за допомогою рівня підбираємо необхідну висоту посадки маяків на підлогу. Правильно підібрана висота направляючих підставок виходить в тому випадку, коли між маяком і 2х метровим рівнем встановленим на нього не залишається зазору. Зазор в 1мм я приймав як прийнятний коли монтував маяки на підлогу.

Після того як за допомогою підставок виведена горизонталь, маяк знімається і на підлогу наносяться гірки гіпсової штукатурки з додаванням до складу до 10-15% алебастру, для скорочення часу схоплювання кріпильного складу, на відстані 25-30 см. між собою. Тепер беремо наш маяк і притискаємо його рівнем до установчих підставок, а за допомогою невеликого шпателя прибираємо зайвий кріпильний склад.

Тепер розглянемо як виконується заливка і вирівнювання підлоги своїми руками.

 

Заливка підлоги. Як зробити стяжку підлоги своїми руками?

До того як буде виконана заливка підлоги додатково зроблено другий шар грунтовки бетону. Після висихання останнього можна приступати до питання, як зробити стяжку підлоги своїми руками?. Після установки напрямних маяків питання, як робиться стяжка підлоги своїми руками, стає чисто формальним. Для заливки підлоги нам знадобиться: правило для вирівнювання суміші за нашими направляючими, насадка на дрель для перемішування цементного розчину, місткість для перемішування, невеликий шпатель або кельма для попереднього розподілу стяжки підлоги, цемент, пісок, вода.

Склад цементної стяжки застосовувався в пропорціях одна частина цементу на чотири частини піску, вода на смак))) тобто дрель з насадкою повинна працювати без перевантажень. Я для перемішування цементної стяжки підлоги використовував 25-ти літрове пластикове відро. Заливка підлоги виконується поступово шматками рівними нашому відру за обсягом і спочатку цементний склад за допомогою шпателя рівномірно розподіляється між маяками трохи вище їх за рівнем а потім за допомогою правила і поступальних рухів з боку в бік і в напрямку заливання забирається надлишок цементо-піщаної суміші. Таким чином влаштування стяжки підлоги представляє із себе цементо-піщаний склад з похованими в ньому маяками.

Товщина стяжки підлоги коливається від нуля до п'яти сантиметрів, але тепер по всій квартирі маємо горизонтальний рівень рівної підлоги і можемо спокійно, після висихання приступати до укладання ламінату.

Велика товщина стяжки але рівна підлога.

Велика товщина стяжки але рівна підлога.

Практично одночасно з заливанням підлог я виконав установку біметалевих радіаторів опалення своїми руками.

Rambler's Top100