Водопровід і каналізація своїми руками. Монтаж поліпропіленових труб.

У минулій статті я описав початок ремонту у ванній кімнаті і туалеті. У результаті демонтажу перегородки між цими приміщеннями ми отримали поєднану ванну кімнату з туалетом. Тепер виконуємо демонтаж водопроводу і каналізації.

Каналізація своїми руками - в хрущовці каналізаційний стояк і відводи каналізації виконані з чавуну , що створює певні проблеми про які я напишу нижче , при заміні чавунних каналізаційних труб на пластикові труби. Каналізаційні труби з чавуну демонтувались у зв'язку з тим що вони проржавіли і почали текти в цих місцях (в основному на стиках ). З чавуну залишився тільки основний стояк , який якщо міняти то повністю весь по всіх поверхах .

Водопровід своїми руками - розведення водопостачання теж виконуємо своїми руками за допомогою поліпропіленових труб використовуючи паяльник для поліпропіленових труб. Пластикові труби водопроводу встановлюються в штроби стін а потім закриваються обробкою. Опис даного процесу читаємо нижче.

Поліпропіленові труби - моє упереджене ставлення і нелюбов до металопластикових труб (на даний момент є приклади протікання на з'єднаннях) для проведення ремонту змусило мене купити паяльник для пластикових труб і самі труби з поліпропілену. Додатково буде виконана установка водолічильників ( лічильників води) цільною конструкцією , не розбираючи сам вузел з кульового крана , косого фільтра , лічильника , зворотного клапана. Дану конструкцію видно на фото вище.

 

Заміна стояків водопостачання своїми руками.

Заміна стояків водопостачання була виконана в першу чергу. Заміна стояків у квартирі виконувалася з причини необхідності перенесення труб ближче до стіни , а другий момент , стан труби холодного водопостачання було аварійним в тому числі і ділянка в перекритті. Мені пощастило домовиться з сусідами на верхньому поверсі одночасно замінити наші труби на поліпропіленові , а сусід знизу свої труби замінив раніше у зв'язку з чим завдання спростилася з'єднанням пластикових труб за допомогою пайки у нього під стелею. Для заміни стояків необхідно відключення холодної та гарячої води , що вдалося виконати з підвалу без залучення працівників жека і тим самим заощадивши певну суму грошей.

Стояк фото проходження через підлогу.

Стояк, фото проходження через підлогу.

Водопровідні стоякові труби через перекриття верхнього і нижнього поверху проходили в напівзгнилих гільзах , таким чином розрізаючи труби болгаркою під стелею і біля підлоги їх без зусиль вдалося витягнути з боку сусідів.

Стояк фото проходження через стелю.

Стояк, фото проходження через стелю.

Для мінімізації часу відключення водопостачання, стоякові труби у мене у ванній були попередньо розпаяні із закінченнями кульовими кранами для водопостачання ( до водолічильника ) і рушникосушки.

Заміна стояків проходження стелі

Заміна стояків проходження стелі.

Для наближення труб стояків до стіни і подальшої зашиття коробом , була виконана розводка труб з поворотами на 90 градусів у стелі і біля підлоги. Хомути для кріплення труб були встановлені в двох місцях ( закріплені до стін ) на метр вище підлоги і на метр нижче стелі.

Тепер приступаємо до монтажу поліпропіленових труб внутрішньої розводки.

 

Монтаж поліпропіленових труб. Паяльник для пластикових труб.

Заміна труб у квартирі. Перед монтажем поліпропіленових труб необхідно розібратися з питанням як паяти поліпропіленові труби. Для цього нам знадобиться: паяльник для поліпропіленових труб з насадками під використовувані діаметри труб , поліпропіленові фітинги для пластикових труб, ножиці для різання труб і олівець. У моєму випадку зварювання (паяння ) поліпропіленових труб проходило наступним чином: паяльник постійно ввімкнений і розігрітий, попередньо вставляємо труби в з'єднання для поліетиленових труб і олівцем відзначаємо на самій трубі максимальне положення на яке вона зайшла в фітінг (я це робив для того щоб при зварюванні поліетиленових труб з фітінгом не загнати трубу далі ніж потрібно і тим самим не зменьшити внутрішній діаметр на з'єднанні , з придбаним досвідом необхідність даної операції пропадає ) , тепер беремо фітінг і трубу і вставляємо їх на насадки відповідного діаметру на паяльнику і чекаємо поки елементи розплавляться за час описаний в інструкції до паяльнику для кожного діаметра труби , тепер знімаємо елементи з паяльника і відразу з'єднуємо між собою , чекаємо в нерухомому стані 5-10 секунд і з'єднання пластикових труб з фітингами виконано . Монтаж поліпропіленових труб буде зроблений в штроби стін , які виконувалися за допомогою кола по бетону , встановленого на болгарку . Робилися два паралельних надрізи на глибину близько 2 -х см. а потім молотком і стамескою вибивалася штроба. Отвори для кінцевого фітинга з переходом на метал робилися коронкою по бетону встановленої на перфоратор.

Після виготовлення штроб , виконується послідовна пайка пластикових труб від стояка з встановленим комплектом водяного лічильника до кінцевої точки. Зварювання пластикових труб ведеться шляхом відведення від стіни вже змонтованого елемента , вставки між ним і стіною аби якого стопора , на паяльник встановлюємо фітінг і закінчення нашої труби . В основному кінцевий фітінг має кріплення з отвором під шуруп для кріплення його до стіни. Додатково в деяких місцях (якщо необхідно ) самі труби можна закріпити в штробах , наприклад за допомогою перфорованих пластин , які використовують при встановленні металопластикових вікон і шурупів. Після монтажу пластикових труб штроби мною були закладені стартовою гіпсовою штукатуркою . Розводка труб водопостачання своїми руками на фото нижче.

Монтаж поліпропіленових труб і паяльник

Монтаж поліпропіленових труб і паяльник.

Дуже важливо , у відповідності зі своїм проектом перепланування ванної , вивести всі точки споживачів чітко за розмірами.

Всі закінчення завершуються пластиковими заглушками з гумовою прокладкою , які закручуються в кінцевий фітінг до моменту підключення до точки споживача . Тепер займемося питанням заміни каналізаційних труб.

 

Каналізація своїми руками. Каналізаційні труби.

Тепер спробуємо замінити каналізацію своїми руками. Як говорилося раніше , каналізаційні труби в хрущовці виконані з чавуну , які на совість зачеканили , а в моєму випадку ще й расперли металевими вставками , чим дуже сильно ускладнена заміна каналізаційного стояка , а точніше його закінчення. Так от зняти останню ділянку труби , яка спрямована в середину санвузла та не дозволяє встановити компакт до стіни , практично неможливо в ручну. Додатково трійник каналізаційного стояка мав тріщину на розширенні фанової труби , що повністю виключило пристойний механічний вплив при демонтажі. Довго страждаючи з викруткою і невеликим молотком , виколупуючи зачеканення , зрозумів що це марно. Допомогла в даному випадку болгарка , на якій було встановлено майже повністю сточене коло . Відрізавши цю трубу майже під самий трійник нормальним диском, на болгарку встановлений наш сточений і зняті кожух та ручка. Так як болгарка у мене мініатюрна , то вона разом з диском входила в середину труби сотого діаметра і дозволила з середини зробити кілька надрізів і витягнути залишки труби по частинах. При такому виді робіт дуже важливо не забувати про безпеку , так як роботи виконуються без кожуха і мені довелося позичити у знайомих дуже щільні шкіряні рукавички.

Каналізація своїми руками

Каналізація своїми руками.

Тепер в старий каналізаційний стояк, через гумову манжету (за аналогією з'єднання пластикових труб) і купу силікону вставляється пластикова труба ( діаметр каналізаційної труби 100 мм. ), якою і буде закінчена каналізація туалету, пральної і посудомийної машини. Ухил каналізаційної труби в даному випадку становить стандартні 2 см. на один метр. Надалі все це неподобство буде зашито кожухом і кахельною плиткою. Аналогічно каналізації туалету виконана каналізація ванної та кухні , тільки труби для каналізації використовувалися 50 діаметру. Ухил каналізації у всіх випадках у мене не перевищував 2 см. на один метр і при подальшій експлуатації проблем виявлено не було. Використовувалися тільки пластикові труби каналізації з гумовими прокладками з'єднанням одна в одну але з невеликим додаванням на гумову прокладку силіконового герметика - так на всякий випадок. Таким чином каналізація в квартирі була встановлена , можна приступати до монтажу гіпсокартонних коробів і підготовці стін до укладання керамічної плитки.

 

Установка водолічильників.

У мене залишилося невирішеним тільки одне питання , а саме , встановлення водолічильників . Установка водяного лічильника виконувалася в зборі , без зривання пломб , зі старих металевих труб на нові пластикові через переходи пластик- метал.

Таким чином каналізація в квартирі була встановлена , можна приступати до монтажу гіпсокартонних коробів і підготовці стін до укладання керамічної плитки.

Після того, як всі труби сховані в короб і стіни я почав установку ванної і укладання плитки.

Rambler's Top100