Проведення ремонту у ванній кімнаті хрущовки своїми руками.

Ванна кімната в хрущовці - як виявилося у результаті , одна з найбільш витратних статей при проведенні ремонту . До того ж , ремонт ванної кімнати своїми руками, зайняв більше часу, ніж виконання ремонту в інших приміщеннях . Ну поїхали , ремонт ванної в хрущовці почався з демонтажу всієї плитки та старої сантехніки , а також перегородки між ванною і санвузлом , про що окремо напишу нижче.

Ремонт ванної кімнати в хрущовці з самого початку був ускладнений жалюгідним станом поверхні стін , підлоги і стелі , а зокрема наявність колоній грибка і цвілі додали роботи з очищення за допомогою шпателя і обробці спец складами.

Ремонт ванної в хрущовці

Ремонт ванної в хрущовці.

Ванна в хрущовці , встановлена не була щільно до стін , у зв'язку з чим , постійне потрапляння вологи на їх поверхню призвело до часткового руйнування гіпсових стін , які розсипалися при легких ударах молотком. Дані місця були демонтовані і закладені цементним розчином.

Ремонт ванної кімнати своїми руками

Ремонт ванної кімнати своїми руками .

Продовження ремонту ванної кімнати - фото вікна невідомого архітектора а найголовніше я не можу зрозуміти для чого дане вікно у ванній було призначене. У процесі ремонту це вікно було зашито гіпсокартоном .

Зашивання вікна у ванній

Зашивання вікна у ванній.

Всі стіни були пофарбовані фарбою , яку доводилося знімати вручну шпателем та постійно заточувати його на бруску , так як відсутність нормальної природної вентиляції і сам склад гіпсової стіни не дозволили застосувати насадки на перфоратор у зв'язку з моментальним заповненням приміщення пилом.

Одна з пофарбованих стін була бетонною . Ручним засобом знімати фарбу виявилося дуже занадто ( вміли раніше фарбувати олійною фарбою бетон) і в даній ситуації допомогла насадка на дриль зроблена своїми руками. Фото вчасно не зробив а потім у процесі даний девайс був загублений , але принцип його наступний : беремо болт з шестигранною головкою і довжиною 10-12 см , одну гайку і ланцюг довжиною 20-25 см. з товщиною ланки 5-6 мм. Ланцюг центральною ланкою одягаємо на болт і затискаємо гайкою. Вставляємо наш краскознімач в дриль і запускаємо нашу подобу гвинтокрила і не забуваємо про безпеку. Після даного девайса в чистову я проходився шпателем.

Головною перевагою ремонту з нуля є можливість перепланування санвузла в хрущовці - ванна кімната маленька , туалет маленький але їх суміщення дозволяє створити досить комфортний варіант . Після того як стіни підготовлені, можна приступати до обробки стін і підлоги плиткою а також виготовити в ванній стелю з гіпсокартону.

 

Планування ванної кімнати. Проект ванної кімнати.

Для перепланування створюємо спочатку проект ванної кімнати до внесення змін і потім проект планування ванної кімнати з урахуванням необхідних і можливих переробок .

Планування ванної та туалету спочатку виконане окремо і має один істотний недолік - дуже мало простору в кожному з приміщень , що не дозволяє комфортно знаходиться в них не кажучи вже про встановлення пральної машини , бойлера і рушникосушки. Приймаємо рішення перепланування санвузла в поєднаний , а для цього прибираємо стінку під номером 4 на фото нижче , розбираємо два дверні прорізи і подовжуємо стіну в точці 5 . Додатково необхідно перенести стояки водопостачання ближче до стіни , але про це можна почитати в статті про монтаж водопостачання з поліпропіленових труб.

Проект, перепланування ванної кімнати

Проект , перепланування ванної кімнати.

В результаті , планування ванної кімнати поєднаної з туалетом приймає вигляд як на фото нижче :

 1. Встановлення нової ванни 160х75 см. на місці старої . Спочатку ванна в хрущовці (фото в кінці статті) мала розміри 150х70 см.
 2. Вмивальник шириною не більше 52 см.
 3. Місце встановлення пральної машини і над нею розетки із заземленням. Ще вище планується встановлення навісної шафи.
 4. Короб у який заховані труби стояків водопостачання та каналізації а також водолічильники .
 5. Унітаз. Спочатку я планував з кутовим бочком , але ціна такого компакта в 2-3 рази вище стандартних аналогів поставила мене на місце.
 6. Каналізація до унітазу аналогічно ховається в короб . У верхній частині стіни буде встановлений бойлер і виконана до нього підводка в стінах.
 7. Місце встановлення рушникосушки з підведенням труб.
 8. Місце виведення каналізації та подача холодної води для пральної машини.
 9. Дверний отвір . Виконано перенесення дверного отвору на 20 см від ванної .
 10. Вихід холодної води для бочка унітазу в нижній частині стіни .
 11. Входи пластикової каналізації.

Планування ванної кімнати

Планування ванної кімнати.

Таким чином розміри ванної кімнати стали 210х157см . за вирахуванням невеликого виступу біля пральної машини. Даний виступ зроблено для того щоб в передпокої зробити розсувні дзеркальні двері в рівень зі стіною. Стеля у ванній планується підвісною з гіпсокартону , але про це можна почитати в статті про монтаж гіпсокартонних перетинок і стелі.

 

Демонтаж перетинок. Поєднана ванна кімната з туалетом.

Виконуємо демонтаж перетинок між ванною і туалетом. Для цих цілей я скористався звичайною ножівкою по дереву з великими зубами . Розпилюючи стіну шматками приблизно 30х60 см. починаючи з верхньої частини стіни і опускаючись вниз. Гіпсові перетинки в хрущовці розпилювалися ножівкою чудово , але час від часу за допомогою електричного точильного верстата зуби доводилося підправляти . Місцями попадалася в стіні арматура , яку доводилося проходити полотном по металу. Ванна кімната - ремонт своїми руками розпочато і шляхів до відступу немає.

Демонтаж перетинок у ванній

Поєднана ванна кімната

Демонтаж перетинок у ванній . Поєднана ванна кімната.

Тепер наша маленька ванна ( фото нижче ) стала досить просторою і стало можливим комфортно провести демонтаж старої ванни .

Тепер , коли у нас стала поєднана ванна кімната , з'явився доступ до стояків водопостачання , заміна яких на поліпропіленові описана в наступній статті.

Стара ванна

Стара ванна.

Після того, як виконані всі підготовчі роботи я приступив до монтажу водопроводу і каналізації.

Rambler's Top100