Ремонт в хрущовці. Ремонт квартири своїми руками.

В наявності є двокімнатна квартира в простолюдді звана хрущовкою, що знаходиться в жалюгідному стані в плані комфорту проживання, так як не бачила ця квартира капітального ремонту близько 20 років. У зв'язку з величезним бажанням поміняти знімну квартиру на це облагороджене в майбутньому гніздо затишку - викладаю на простори свою епопею проведення ремонту квартири своїми руками. Далі в цьому циклі статей я детально опишу покроковий ремонт в хрущовці, який мені довелося виконати самостійно у зв'язку з обмеженим бюджетом відведенним на ці цілі. Як і у багатьох людей яки облагорожують свої маленькі квартири, в першу чергу виникли два основних питання. Перше з них це перепланування хрущовки в зв'язку з катастрофічною нестачею простору в малогабаритній квартирі, а саме створення кухні студії поєднаної з однією з кімнат і створення суміщеного санвузла. Про це я напишу в окремих статтях. І другий момент це підготовка квартири до ремонту, а саме, прийнято рішення не залишати жодної старої речі і робити все повністю з самого нуля.

 

Ремонт квартири в хрущовці своїми руками. Послідовність робіт.

До того як приступити до ремонту квартири в хрущовці, визначимося з основним переліком і послідовністю планованих робіт, які ми зможемо виконати своїми руками.

 • Виготовлення проекту квартири. За основу можна взяти паспорт квартири де виконано ескізний проект або взявши рулетку і листок паперу виконати все з чистого аркуша. Тут важливо внести в проект перепланування хрущовки, а зокрема перепланування кухні (створення кухні студії) і розширення санвузла.
 • Створення попереднього кошторису на ремонт квартири. Сюди повинні увійти всі наші передбачувані витрати починаючи від матеріалів, інструментів, найму робочої сили (наприклад співробітників жека) і закінчуючи прибиранням після ремонту та вивезенням будівельного сміття. Таким чином ми зможемо оцінити передбачувану вартість ремонту квартири і порівняти її з нашими можливостями.
 • Підготовчий етап до виконання нашого капітального ремонту. Демонтаж у квартирі старого ремонту (підлоги, шпалер для стін, побілки стелі, демонтованих елементів не несучих стін для перепланування) і вивіз будівельного сміття.
 • Встановлення нових металопластикових вікон. Демонтаж старих і самостійний монтаж нових пластикових вікон.
 • Монтаж нової системи опалення. Заміна радіаторів опалення та по необхідності перенесення стояків гарячої та холодної води у ванні.
 • Монтаж електропостачання квартири. Заміна електропроводки з установленням розподільних щитів. Прокладка нового кабелю.
 • Заміна та монтаж нових труб водопостачання і каналізації.
 • Ремонт приміщень своїми руками, оздоблювальні роботи. Виконуємо внутрішню обробку в кімнатах. Ремонт кухні, ванної та передпокою з вирівнюванням стін, стель, заливанням підлоги. Фарбування стель, наклейка шпалер, укладання плитки (робочі стінки і підлога) і монтаж підлогових покриттів.
 • Встановлення міжкімнатних і вхідних дверей. Додатково, створення арки з гіпсокартону на поєднану кухню.
 • Монтаж кухні та великої побутової техніки.
 • Монтаж сантехніки в кухні та ванній. Повний ремонт у ванній з суміщенням санвузла, заміною сантехніки і укладанням нової плитки.
 • Виконуємо ремонт балкона. Обшивка балкона і утеплення, встановлення вікон.
 • Прибирання після ремонту, вивіз будівельного сміття.

 

Ремонт квартири, з чого почати?

Так з чого почати ремонт квартири? Вона повинна повністю залишитися порожньою для того щоб можна було комфортно виконувати ремонтні роботи. Вивозимо на дачу, даруємо або викидаємо все що в ній знаходиться. Розбираємо все: старі меблі, шафки, антресолі, полички. Знімаємо старі двері і коробки від них, навіть цвяхи в стіні від старого килима можна прибрати. Я залишив тільки кілька столів і стільців для зручності виконання робіт на висоті до прикладу для обробки стелі.

Ось тепер ми готові до виконання підготовчих робіт а саме самої, на мою думку, брудної частини - демонтажу попереднього ремонту.

 

Знімаємо шпалери для стін в кімнатах. Як зняти шпалери?

Після того як квартира залишилася порожньою, приступаємо до видалення шпалер у кімнатах. Виникле питання, як зняти шпалери зі стін, вирішилось в процесі експериментів і полягає в тому що якісніше і швидше за все шпалери для стін (в моєму випадку паперові шпалери) виходило зняти після дворазового, рясного змочування старих шпалер простою водою з інтервалом в 3-5 хвилин . Для цих цілей мені найбільше сподобалося використовувати ручний розпилювач води який в домашніх умовах використовують при прасуванні речей або зволоження листя квітів. Якщо в господарстві даний пристрій відсутній можна скористатися щіткою, великою губкою для миття посуду чи на крайній випадок ганчіркою. Потім за допомогою невеликого шпателя паперові шпалери прекрасно відділяються від стін. У деяких місцях у мене були наклеєні вінілові шпалери на паперовій основі, які аналогічно позитивно віддалялися але вимагали значно більшої зволоження.

Як зняти шпалери для стін?

Як зняти шпалери для стін?

Кількість шпалер яку вдалося зняти в двох кімнатах помістилися в 10 будівельних сміттєвих мішках і для того щоб шпалери прибрати з квартири (правда ще з додатковим залишившимся сміттям) довелося замовляти машину для вивозу. Складніше всього видалити шпалери на основі (вінілової наприклад), так як зволожуючи верхній шар до нижнього дістатися досить проблематично у зв'язку з чим цю процедуру необхідно провести в два етапи - видалити верхній шар а потім аналогічно описаному вище нижній. Така ж процедура в два етапи проводиться якщо в попередній раз клеїли шпалери на шпалери (за другий захід необхідно зняти старі шпалери). Тепер вирішуємо питання, як видалити стельові шпалери в одній з кімнат? Відклеїти шпалери на стелі вдалося аналогічно попередньому методу і в даному випадку ручний розпилювач виявився незамінний, так як обробка стелі руками із застосуванням ганчірок, мочалок залишала виконавця мокрим з голови до ніг. Зняття шпалер відбувалося за допомогою шпателя. Питання як поміняти шпалери вже на третину вирішене і після обробки стін ми зможемо приступити до наклейки нових шпалер.

 

Як змити побілку стелі в хрущовці?

Процес змивки побілки стелі досить брудний етап ремонту, який я виконував в одних шортах і був весь в старій біленні. Перепробувавши купу методів як змити побілку зі стелі починаючи від поролоновою швабри і закінчуючи великими губками для посуду результату я не досяг. На маленький шматочок стелі йшло дуже багато часу а його при проведенні ремонту завжди не вистачає. Вихід був знайдений при спогадах про зняті шпалери. знову беремо в руки розпилювач води і рясно змочує стару побілку стелі, потім в хід пійшов старий рушник який я періодично промивав у відрі з водою. Ось тут процес пішов дуже швидко і за кілька годин побілка стелі в кімнаті була змита досить якісно. Стара бетонна стеля постала перед нами у всій красі, підготовка стелі закінчена і після грунтовки залишків побілки вона буде повністю готова до обробних робіт. Стелі в хрущовці це окрема історія з дизайну. Представляє із себе цільну плиту перекриття а її края спотворюють верхню частину стін які необхідно буде якимось чином декорувати.

Далі виготовимо проект нашої двокімнатної хрущовки з урахуванням планування і перепланування.