Ремонт в хрущовці. Ремонт квартири своїми руками.
В наявності є двокімнатна квартира в простолюдді звана хрущовкою, що знаходиться в жалюгідному стані в плані комфорту проживання, так як не бачила ця квартира капітального ремонту близько 20 років. У зв'язку з величезним бажанням поміняти знімну квартиру на це облагороджене в майбутньому гніздо затишку - викладаю на простори свою епопею проведення ремонту квартири своїми руками. Далі в цьому циклі статей я детально опишу покроковий ремонт в хрущовці, який мені довелося виконати самостійно у зв'язку з обмеженим бюджетом відведенним на ці цілі. Як і у багатьох людей яки облагорожують свої маленькі квартири, в першу чергу виникли два основних питання. Перше з них це перепланування хрущовки в зв'язку з катастрофічною нестачею простору в малогабаритній квартирі, а саме створення кухні студії поєднаної з однією з кімнат і створення суміщеного санвузла. Про це я напишу в окремих статтях. І другий момент це підготовка квартири до ремонту, а саме, прийнято рішення не залишати жодної старої речі і робити все повністю з самого нуля.
Ремонт квартири в хрущовці своїми руками. Послідовність робіт.
До того як приступити до ремонту квартири в хрущовці, визначимося з основним переліком і послідовністю планованих робіт, які ми зможемо виконати своїми руками.
- Виготовлення проекту квартири. За основу можна взяти паспорт квартири де виконано ескізний проект або взявши рулетку і листок паперу виконати все з чистого аркуша. Тут важливо внести в проект перепланування хрущовки, а зокрема перепланування кухні (створення кухні студії) і розширення санвузла.
- Створення попереднього кошторису на ремонт квартири. Сюди повинні увійти всі наші передбачувані витрати починаючи від матеріалів, інструментів, найму робочої сили (наприклад співробітників жека) і закінчуючи прибиранням після ремонту та вивезенням будівельного сміття. Таким чином ми зможемо оцінити передбачувану вартість ремонту квартири і порівняти її з нашими можливостями.
- Підготовчий етап до виконання нашого капітального ремонту. Демонтаж у квартирі старого ремонту (підлоги, шпалер для стін, побілки стелі, демонтованих елементів не несучих стін для перепланування) і вивіз будівельного сміття.
- Встановлення нових металопластикових вікон. Демонтаж старих і самостійний монтаж нових пластикових вікон.
- Монтаж нової системи опалення. Заміна радіаторів опалення та по необхідності перенесення стояків гарячої та холодної води у ванні.
- Монтаж електропостачання квартири. Заміна електропроводки з установленням розподільних щитів. Прокладка нового кабелю.
- Заміна та монтаж нових труб водопостачання і каналізації.
- Ремонт приміщень своїми руками, оздоблювальні роботи. Виконуємо внутрішню обробку в кімнатах. Ремонт кухні, ванної та передпокою з вирівнюванням стін, стель, заливанням підлоги. Фарбування стель, наклейка шпалер, укладання плитки (робочі стінки і підлога) і монтаж підлогових покриттів.
- Встановлення міжкімнатних і вхідних дверей. Додатково, створення арки з гіпсокартону на поєднану кухню.
- Монтаж кухні та великої побутової техніки.
- Монтаж сантехніки в кухні та ванній. Повний ремонт у ванній з суміщенням санвузла, заміною сантехніки і укладанням нової плитки.
- Виконуємо ремонт балкона. Обшивка балкона і утеплення, встановлення вікон.
- Прибирання після ремонту, вивіз будівельного сміття.
Ремонт квартири, з чого почати?
Так з чого почати ремонт квартири? Вона повинна повністю залишитися порожньою для того щоб можна було комфортно виконувати ремонтні роботи. Вивозимо на дачу, даруємо або викидаємо все що в ній знаходиться. Розбираємо все: старі меблі, шафки, антресолі, полички. Знімаємо старі двері і коробки від них, навіть цвяхи в стіні від старого килима можна прибрати. Я залишив тільки кілька столів і стільців для зручності виконання робіт на висоті до прикладу для обробки стелі.
Ось тепер ми готові до виконання підготовчих робіт а саме самої, на мою думку, брудної частини - демонтажу попереднього ремонту.
Знімаємо шпалери для стін в кімнатах. Як зняти шпалери?
Після того як квартира залишилася порожньою, приступаємо до видалення шпалер у кімнатах. Виникле питання, як зняти шпалери зі стін, вирішилось в процесі експериментів і полягає в тому що якісніше і швидше за все шпалери для стін (в моєму випадку паперові шпалери) виходило зняти після дворазового, рясного змочування старих шпалер простою водою з інтервалом в 3-5 хвилин . Для цих цілей мені найбільше сподобалося використовувати ручний розпилювач води який в домашніх умовах використовують при прасуванні речей або зволоження листя квітів. Якщо в господарстві даний пристрій відсутній можна скористатися щіткою, великою губкою для миття посуду чи на крайній випадок ганчіркою. Потім за допомогою невеликого шпателя паперові шпалери прекрасно відділяються від стін. У деяких місцях у мене були наклеєні вінілові шпалери на паперовій основі, які аналогічно позитивно віддалялися але вимагали значно більшої зволоження.
Як зняти шпалери для стін?
Кількість шпалер яку вдалося зняти в двох кімнатах помістилися в 10 будівельних сміттєвих мішках і для того щоб шпалери прибрати з квартири (правда ще з додатковим залишившимся сміттям) довелося замовляти машину для вивозу. Складніше всього видалити шпалери на основі (вінілової наприклад), так як зволожуючи верхній шар до нижнього дістатися досить проблематично у зв'язку з чим цю процедуру необхідно провести в два етапи - видалити верхній шар а потім аналогічно описаному вище нижній. Така ж процедура в два етапи проводиться якщо в попередній раз клеїли шпалери на шпалери (за другий захід необхідно зняти старі шпалери). Тепер вирішуємо питання, як видалити стельові шпалери в одній з кімнат? Відклеїти шпалери на стелі вдалося аналогічно попередньому методу і в даному випадку ручний розпилювач виявився незамінний, так як обробка стелі руками із застосуванням ганчірок, мочалок залишала виконавця мокрим з голови до ніг. Зняття шпалер відбувалося за допомогою шпателя. Питання як поміняти шпалери вже на третину вирішене і після обробки стін ми зможемо приступити до наклейки нових шпалер.
Як змити побілку стелі в хрущовці?
Процес змивки побілки стелі досить брудний етап ремонту, який я виконував в одних шортах і був весь в старій біленні. Перепробувавши купу методів як змити побілку зі стелі починаючи від поролоновою швабри і закінчуючи великими губками для посуду результату я не досяг. На маленький шматочок стелі йшло дуже багато часу а його при проведенні ремонту завжди не вистачає. Вихід був знайдений при спогадах про зняті шпалери. знову беремо в руки розпилювач води і рясно змочує стару побілку стелі, потім в хід пійшов старий рушник який я періодично промивав у відрі з водою. Ось тут процес пішов дуже швидко і за кілька годин побілка стелі в кімнаті була змита досить якісно. Стара бетонна стеля постала перед нами у всій красі, підготовка стелі закінчена і після грунтовки залишків побілки вона буде повністю готова до обробних робіт. Стелі в хрущовці це окрема історія з дизайну. Представляє із себе цільну плиту перекриття а її края спотворюють верхню частину стін які необхідно буде якимось чином декорувати.
Далі виготовимо проект нашої двокімнатної хрущовки з урахуванням планування і перепланування.