Укладка ламінату своїми руками. Підкладка та плінтуса.

Після того, як підготовка підлоги під ламінат виконана і можна сказати, що ми маємо рівну підлогу в горизонтальній площині з перепадами 1-2 мм. на метрі - можна починати укладку ламінату своїми руками. До того як класти ламінат його ясна річ необхідно придбати. Мій вибір припав на ламінат з ціною близько 11 $.

Основні характеристики і вартість ламінату обраного мною наступні:

  • Клас ламінату - для використання в дитячій кімнаті і залі немає необхідності в застосуванні вологостійкого з підвищеними навантажувальними характеристиками ламінату 33 класу, а ламінат 32 і 31 класа при незначній різниці в ціні значно відрізняються зносостійкістю зовнішнього шару покриття. Таким чином мій вибір ламінат 32 клас.
  • Товщина ламінату - стандартні 8 мм.
  • Розмір однієї планки ламінату - 1380х193 мм. Даний параметр знадобиться нам при створенні плану розкладки ламінату по кімнатах і дозволить визначити кількість відходів, які ми вже не зможемо використовувати.

Додатково була закуплена підкладка під ламінат у вигляді листів, товщиною 3 мм. Як виявилося , можна було і більше з метою підвищення шумоізоляційних властивостей, що дуже актуально для хрущовки. По ламінату був підібраний колір плінтуса ( пластиковий). Вибрано плінтус з кабель каналом, як кажуть "на всякий випадок " і м'якими силіконовими краями, для кращого прилягання і компенсації дрібних нерівностей. Тепер, після того як, всі матеріали закуплені можна приступати до укладання ламінату своїми руками. Для цього необхідно визначиться з питанням - як покласти ламінат правильно?

 

Монтаж підкладки під ламінат.

Ще до того як класти ламінат, необхідно виконати підготовчі роботи. У першу чергу повністю звільняємо приміщення, виконуємо прибирання і на завершення ретельно проходимо всю поверхню підлоги пилососом, для того щоб прибрати весь абразив, який при попаданні надалі під ламінат може призвести до скрипів. Приступаємо до монтажу підкладки під ламінат. Особливого значення укладати уздовж або поперек по моєму немає, але всі шви в обов'язковому порядку були заклеєні прозорим скотчем. Шви підкладки під ламінат, щоб уникнути вигинання аркушів, стикувалися між собою з зазором 5 мм.

 

Технологія укладання ламінату. Як укласти ламінат.

До того як укласти ламінат, одночасно з монтажем підкладки під ламінат, у мене почався процес підбору малюнка по стиках одного ряду. Підібрані по візерунку планки ставилися в одну стопку готові до укладання.

Сортування ламінату. Стиковка візерунка.

Сортування ламінату. Стиковка візерунка.

Можливо мені підсунули 3-4 різні партії, або так задумано було виробником, але процес підбору малюнка зайняв у мене цілий день. Від пачки до пачці малюнок постійно зміщувався від 1 до 10 см. а 3 пачки ламінату мали зсув від 20 до 60 см. Доводилося в місцях передбачуваних встановлень меблів використовувати планки які погано зійшлися .

Погано поєднується малюнок ламінату.

Погано поєднується малюнок ламінату.

Але навіть з урахуванням постійного зміщення в інших пачках, перехід вдавалося зістикувати досить непогано. Перший приклад.

Збіг малюнка на ламінаті.

Збіг малюнка на ламінаті.

Другий приклад майже правильно суміщеного малюнка.

Правильне поєднання малюнка на ламінаті.

Правильне поєднання малюнка на ламінаті.

Після того як ламінат розкладений по стопках перейдемо до самої технології укладання ламінату своїми руками. Так як укладати ламінат необхідно перпендикулярно вікну ( світло на бокові шви падає вздовж і вони будуть менш помітні ) , то почнемо укладку ламінату від стіни без вікна . Для будь-якого ламінату важливо залишити від стіни зазор , який я забезпечував за допомогою встановлення шматків гіпсокартону.

Зазор між ламінатом і стіною.

Зазор між ламінатом і стіною за допомогою шматків гіпсокартону.

Але все таки в одному місці мені вдалося зробити помилку і зазор майже відсутній, у зв'язку з чим довелося трохи обрізати планку по краю.

Відсутність зазору між ламінатом і стіною.

Відсутність зазору між ламінатом і стіною.

Безпосередньо, за самою технологією укладання ламінату, укладаємо перший ряд з зазорами від стіни, обрізаючи останню планку за допомогою електролобзика (на крайній випадок можна і ножівкою по металу, але це дуже довго і витрачає багато сил).

Другий ряд необхідно встановлювати обов'язково зі зміщенням шва. Я робив зміщення приблизно по середині (у шаховому порядку). Зібравши наступний ряд і поклавши його на попередній, починаємо його поступово стягувати поки кріплення не впаде в паз. Потім піднімаємо весь ряд планок під кутом приблизно 45 градусів вже натискаючи в паз, що звичайно найкраще виконати удвох, вставляємо одночасно весь ряд з невеликим натиском до тих пір поки він не стане на своє місце в пазу і не опуститься паралельно підлозі. Після цих дій, не завжди планки ідеально прилягають одна до іншої і іноді залишається щілина, яку необхідно в обов'язковому порядку відразу усунути. Для цього беремо обрізок ламінату (будь-який шматок з відходів довжиною 30-40 см. наприклад від першого ряду), вставляємо його в паз під кутом 40-45 градусів і легенько постукуючи молотком переміщаємо обрізок по всій довжині ряду одночасно переконуючись, що щілина відсутня.

У зв'язку з тим, що ламінат клався відразу в двох кімнатах і в місці дверного отвору був відсутній стик, виникли деякі труднощі з проходженням даної ділянки. Для того, щоб даний стик між кімнатами коректно зійшовся, мені довелося за допомогою фомки впираючи її в стіну рухати в одній з кімнат всю плиту зібраного ламінату.

Проходження ламінату між кімнатами.

Проходження ламінату між кімнатами.

Стиковка ламінату в дверному отворі.

Стиковка ламінату в дверному отворі.

Більш нюансів при монтажі ламінату не було і на протязі одного дня підлоги в двох кімнатах були закінчені.

 

Встановлення пластикового плінтуса з кабель каналом.

Для встановлення мною був обраний пластиковий плінтус з кабель каналом, який маючи м'які ( схожі на силіконові ) краї, прекрасно компенсував всі нерівності при установці. Основне питання яке у мене виникло - Як кріпити плінтус?

Я поступив таким чином: приставив плінтус до стіни і намітив місця в яких між плінтусом і стіною з'явився зазор. У цих місцях, в середині кабель каналу, в частині яка буде притиснута до стіни, виконав отвори. Потім приставивши плінтус назад на місце монтажу, через ці отвори намічаємо точки встановлення в стіні дюбелів під шуруп.

Монтаж плінтусів

Тепер у цих точках свердлимо перфоратором отвори і вставляємо дюбелі. Приставляємо назад плінтус і в кабель каналі, в заготовлені отвори, закручуємо шуруп. Тепер залишилося тільки закрити кришку кабельного каналу і можна через спеціальні стикувальні елементи приступати до встановлення наступного плінтуса. Встановлений плінтус закриває всі нерівності нижнього стику наклеєних на стіни шпалер, а про сам процес і про те як правильно клеїти флізелінові і вінілові шпалери можна прочитати в наступній статті.

Встановлені плінтуси

Аналогічно, стикувальним елементам прямих ділянок є ще елементи внутрішніх і зовнішніх кутів, які встановлюються послідовно по мірі виконання монтажу плінтусів.