Поклейка шпалер для стін. Як правильно клеїти флізелінові і вінілові шпалери.

Ну ось і настав довгоочікуваний етап поклейки шпалер для стін. Закінчено схоже найбрудніший етап вирівнювання та підготовки стін під поклейку шпалер і тепер мені доводиться почати розбиратися з питанням - " Як правильно клеїти шпалери?".

Існують різні види шпалер, які мають різні властивості і характеристики. Давайте розглянемо основні з тих, які я використовував при проведенні ремонту у своїй хрущовці:

Флізелінові шпалери - на мій погляд ідеальні шпалери для проведення ремонту своїми руками. Поклейка шпалер флізелінових не вимагає особливих знань і досвіду, а тільки вивчення інструкції яка йде в комплекті з рулоном шпалер. Основне, що відрізняє їх від інших шпалер - це те, що вони не змінюють своїх розмірів ( не збільшують свою площу ) після контакту з клеєм, а після висихання не зменшуються і не розходяться по стиках шпалер. Важливо - шпалери є дихаючими. Можливість їх багаторазово перефарбовувати і найкраща стійкість до мікротріщин на стінах роблять ці шпалери найкращим вибором при ремонті квартири. Єдиний недолік - це ціна, але чесно кажучи вони того варті.

Вінілові шпалери - видів вінілових шпалер в принципі досить багато, але у себе я застосував шпалери яки супер миються або як їх ще називають кухонний вініл, якраз для кухні та спінений вініл для поклейки в передпокої. До переваг даних шпалер можна віднести: стійкість до впливу вологи, що дозволяє досить просто провести їх чистку за допомогою вологої губки і застосувати на кухні та передпокою, а гарна стійкість до вигорання забезпечує тривалий термін служби. До недоліків можна віднести їх токсичність ( виділяються в процесі експлуатації формальдегіди ) у зв'язку з чим не бажано їх застосування в дитячих і спальнях, а також слабка повітропроникність (є ймовірність розвитку між стіною і шпалерами грибка ).

Паперові шпалери - даний тип шпалер застосований мною тільки з однієї причини, а саме, вони сподобалися дитині, а тут вже не посперечаєшся ). До слова даний тип шпалер в більшості випадків має мінімальну вартість.

 

Вибираємо шпалери для залу, передпокою, дитячої та кухні.

Шпалери для залу - я спочатку планував тільки флізелінові шпалери, так як їх мінімальна токсичність і висока повітропроникність, в сукупності з максимальною зручністю поклейки шпалер, були для мене вирішальним фактором і в наслідку я про це не пошкодував. Структура поверхні була обрана рельєфною але однорідною у світлому тоні.

Шпалери для передпокою - були обрані вінілові шпалери зі спіненого вінілу, які добре миються вологою губкою, що важливо для передпокою. Вирішальним аргументом було - просто сподобався такий малюнок ))).

Шпалери для дитячої кімнати - вибирав сам майбутній її мешканець, який просто показав пальцем і сказав хочу такі і в даній ситуації сперечатися марно ))) реально дитячі шпалери, я в дитинстві думаю теж не відмовився б від таких. Виявилося, що це паперові шпалери, але дуже хорошої якості виробництва Німеччина.

Шпалери для кухні - вибиралися в тон плитки на робочій стінці і теж головною вимогою була можливість помити шпалери вологою ганчіркою. Вибір припав на вінілові шпалери з однорідним рельєфним малюнком.

 

Розрахунок кількості рулонів шпалер.

Для кожного виду, в першу чергу перед придбанням, необхідно провести розрахунок кількості рулонів шпалер. Для цього нам необхідно порахувати площу стін у приміщенні що обклеюється. Для прикладу візьмемо і визначимо площу обклеюваної поверхні в залі:

- для цього підсумуємо довжини всіх стін і помножимо на висоту. Довжина стін = 3,02 +3,02 +4,85 +4,85 = 15 метрів 74 см і множимо на висоту обклеюваних стін 2 метри 35 см ( за вирахуванням виступу у верхній частині стіни який ми не обклеюємо ). Таким чином площа обклеюваної поверхні кімнати = 15,74 х 2,35 = 37,15 метрів квадратних, але з цього значення віднімаємо три дверних отвору по 2 м.кв. та віконний отвір близько 3 м.кв. Отримуємо в кінцевому підсумку площу обклеюваної поверхні кімнати = 37,15 - (2 +2 +2 +3 ) = 28,15 м.кв.

Якщо ми беремо стандартний рулон шпалер довжиною 10,05 метра і шириною 53 см то він має площу 5,33 м. кв. Таким чином 28,15 / 5,33 = 5,28 рулону і округляємо в більшу сторону, виходить 6 рулонів шпалер. Я люблю додатково один рулон шпалер взяти про запас і покласти його на всяк випадок, а раптом дитина опише десь шпалери - можна буде переклеїти.

Правда якщо висота стіни більше 2,5 метрів або необхідне стикування малюнка, такий метод розрахунку не підійде. Необхідно буде рахувати кількість смуг шпалер необхідних для поклейки і тільки потім вираховувати у скількох рулонах буде потрібна нам кількість плюс запас.

 

Підготовка до поклейки шпалер для стін.

Що нам буде необхідно при поклейці шпалер для стін? Якщо підлогове покриття вже укладено, то можна застосувати малярський поліетилен, який я стелив на підлозі і по краях у місцях передбачуваної установки плінтуса приклеював скотчем.

Крім забезпечення чистоти процесу, необхідний буде і мінімум інструмента:

  • Ємність для розведення клею - застосував відро для миття підлоги.
  • Щітка макловиця - нею зручно наносити грунтовку на стіни а також клей на стіни і шпалери. Пробував для цих цілей застосовувати валик - не сподобалося неоднорідність нанесення клею на поверхню.
  • Довгий будівельний рівень - дозволяє провести вертикальну розмітку для наклеювання першої смуги шпалер.
  • Ніж для підрізування шпалер - застосуємо канцелярський або монтажний ніж який має в своєму складі змінні леза.
  • Гумовий валик для шпалер - дуже сподобався у використанні для видалення повітря з клеєм і розгладженні при наклеюванні шпалер. Аналогічні гумові валики для швів і кутів не купував а користувався одним стандартним.
  • Ганчір'я - постійно необхідно витирати руки і знімати надлишки клею.
  • Широкий шпатель - мені не знадобився так як в нижній частини буде встановлено плінтус а у верхній буде приклеєний багет стельовий, але в принципі за допомогою шпателя зручно виконувати підрізування шпалер, просто приставляючи його в потрібному місці і відрізаючи канцелярським ножем .

Додатково перед тим як поклеїти шпалери, необхідно стіни грунтувати, для того щоб клей не вбирався і не висихав дуже швидко і дати їм висохнути близько 3-4 годин.

 

Як клеїти флізелінові шпалери.

Тепер розповім як клеїти флізелінові шпалери на прикладі свого залу. Ще раз повторюся флізелінові шпалери, які я придбав, вважаю самим ідеальним варіантом для проведення ремонту своїми руками.

Маємо на увазі, що стіни у нас прогрунтовані і пройшло як мінімум 3-4 години для їх висихання. Тепер в першу чергу готуємо клей для шпалер, який для кожного типу бажано застосовувати спеціалізований. Я застосовував німецький, але в принципі можна брати будь-який, призначений саме для даного типу шпалер і який з часом, навіть якщо і залишився на поверхні шпалер, не жовтіє. На пачці будь-якого клею написані свої пропорції води, що додається, з інструкцією розбираємося індивідуально. Спочатку в ємність наливається необхідна кількість води а потім при постійному помішуванні поступово додається клей, для того щоб мінімізувати появу грудок. Через час написаний на пачці, клей необхідно знову ретельно перемішати і він готовий до застосування.

Тепер у нас все готово до поклейки шпалер на флізеліновій основі і перше з чого ми почнемо - нарізаємо смуги необхідної нам висоти плюс кілька сантиметрів, (але тільки в ситуації якщо немає необхідності підбору малюнка) які будуть підрізані вже на стіні після поклейки. Перший лист клеїмо строго по вертикалі, яку намічаємо прямо на стіні за допомогою будівельного рівня і простого олівця. Найважливіший і найприємніший момент при поклейці флізелінових шпалер - клей наноситься тільки на стіну.

Фото як клеїти флізелінові шпалери

Фото як клеїти флізелінові шпалери.

Можливо, я клеїв шпалери і не за технологією, але після висихання знайти місце стику було неможливо. Клеїв я дуже просто - лист наклеювався впритул до верхньої частини а потім за допомогою гумового валика розгладжується з верху в низ, а не як належить за технологіями, від середини до країв. У нижній частині, за допомогою канцелярського ножа надлишок відрізався і полотно прокочувалося гумовим валиком. Наступний лист, аналогічно приставлявся до стелі і першого листу, прокочувався гумовим валиком, а потім від середини сусідніх листів, сухими і чистими руками з невеликим натиском стягувався шов. Найдивовижніше, що шов який був зведений таким чином, через час абсолютно не розходився в процесі висихання і в цьому перевага флізелінових шпалер. Після наклейки двох сусідніх листів, область шва в обов'язковому порядку, очищалася від надлишків клею за допомогою вологої губки.

У місцях дверних прорізів і арок з гіпсокартону, флізелінові шпалери прекрасно обрізаються канцелярським ножем під профіль стіни. Для того щоб підрізати в даних місцях я не чекав висихання , а чудово відрізав щойно наклеєні шпалери. Мені здається якщо дати шпалерам підсохнути - вони потягнуть висихаючий край прилеглий до стіни і триматися буде незадовільно.

Шпалери на флізеліновій основі

Шпалери на флізеліновій основі підрізаються канцелярським ножем.

Поклейка шпалер і пластиковий куточок

Поклейка шпалер і пластиковий куточок.

Як тимчасове рішення, в місцях запланованого встановлення дверей в майбутньому, після висихання шпалер наклеюємо пластиковий куточок, щоб з часом на кутку не відклеювалися шпалери від стіни.

Коли у верхній частині, як у моєму випадку, планується поклейка багетів стельових, залишаємо 1-1,5 см голої стіни, для приклеювання багета не на шпалери а на стіну і стелю. Якщо поклейка багетів не планується, то верхній край шпалер при поклейці обрізається за допомогою приставленого широкого шпателя і канцелярського ножа як під трафарет.

Поклейка шпалер флізелінових внизу

Поклейка шпалер флізелінових знизу.

Біля підлоги, зайві шпалери загинались вгору і також відрізалися канцелярським ножем не особливо піклуючись про рівну кромку, так як тут все закриє плінтус.

Місце встановлення телевізору

Місце встановлення телевізору.

Отвори в шпалерах під розетки теж виконувалися відразу, поки шпалери не висохли. У цьому місці буде встановлений на стіну телевізор. Важливим моментом при поклейці будь-яких шпалер, у тому числі і флизелинових, є відсутність протягів. Тому на кілька днів забуваємо про провітрювання квартири.

 

Як клеїти вінілові шпалери.

Вивчаючи питання "Як клеїти вінілові шпалери?", Я не побачив для себе нічого нового, крім того, що вінілові шпалери необхідно теж як і стіну мазати клеєм і давати їм просочитися близько 2-3 хвилин. Після того як шпалери підведені клеєм за допомогою щітки макловиці рівномірно по всій поверхні без пропусків, вони складаються. Беремо один край і ведемо його до середини і аналогічно другий край. Даємо шпалерам просочитися в такому стані кілька хвилин. Поклейка вінілових шпалер в принципі ні чим не відрізняється від попереднього варіанту. Аналогічно вініловим клеяться і паперові шпалери, але на відміну від перших двох варіантів, як я не старався, трохи видно шви при поклейці у стик.

 

Поклейка багетів стельових.

Заключним етапом поклейки шпалер є поклейка багетів стельових. Особливих труднощів поклейка багетів не викликає. Нам знадобиться клей для багетів, я застосовував рідкі цвяхи момент і пістолет для герметика в який цей клей вставляється і все той же канцелярський ніж для підрізування кутів. Клей я завдавав смужкою на стіну нижче кута і вище на відстані, яка залежить від розміру обраного багета, а саме поверхні яка прилягає до стіни. Після поклейки шпалер, квартира перетворюється і мимоволі згадуєш з чого починався ремонт моєї хрущовки і як вона виглядала.

Rambler's Top100