Самостійне планування хрущовки. Перепланування хрущовки в студію.

Спочатку маємо планування хрущовки відповідне технічному паспорту на квартиру. Загальна площа двокімнатної квартири становить 45 м2 (кімнати по 14,5 м2), кухня 6 м2. Висота стель становить 2,55 м. Планування в хрущовці, яка була достатня для багатьох щасливих мешканців СРСР, які отримали від держави свої висококомфортабельні апартаменти в сьогоднішніх реаліях є жалюгідною подобою, що і змушує виконувати перепланування хрущовки.

Що мене не влаштовує в стандартному варіанті:

 • Основне це окремі ванна і туалет, які в такому варіанті не дозволяють навіть розвернутися з мискою не чіпляючи стін, а в туалеті ноги впираються в зачинені двері. Вентиляція з туалету йде через ванну і її ефективність наближається до нуля.
 • Розміри кухні настільки малі, що встановлення великого холодильника не залишає місця обладнати кухню меблями достатньо для комфортного використання.
 • Невикористовувана частина між коридором і кухнею.

Перепланування квартири дозволить:

 • У суміщених ванній і туалеті розмістити все необхідне сантехнічне обладнання, бойлер, рушникосушку і на додаток встановити пральну машину, а над нею навісну шафу.
 • Невикористовувана частина між коридором і кухнею від коридору займе шафа купе, а з боку кухні місце займе холодильник і неширока шафа на всю висоту стіни.

З усіх можливих, придуманих самостійно ідей обраний варіант перепланування квартири відбитий у проекті нижче.

 

Проект перепланування двокімнатної квартири в хрущовці.

Отримую проект перепланування двокімнатної квартири, який відсотків на 90% відповідає моїм вимогам. В першу чергу суміщені туалет з ванною площею 3,3 м2. Вхід в суміщений санвузол з боку коридору. Тепер цифрами відзначені основні зони перепланування двокімнатної хрущовки:

 • 1. Зона кухні студії. Зона об'єднання залу з кухнею за допомогою арки шириною 110 см. Щоб мати можливість при приготуванні їжі все таки відокремити кухню від житлових приміщень на плані квартири можна побачити розсувну систему дверей з дзеркальною поверхнею у бік вітальні.
 • 2. Під другим номером на проекті перепланування квартири можна побачити вбудовану шафу купе, конструкцію якого я опишу в окремій статті. Основною її Відмінною особливістю буде те, що я планую можливість відкривання обох стулок з дзеркальними поверхнями в фальшстіну і можливість відкривання повного отвору в шафу, а не як у випадку стандартних шаф купе наполовину отвору.
 • 3. У даній зоні планується встановлення холодильника висотою близько 2 метрів а лівіше і над холодильником вузька шафа і підвісну шафу по дизайну що відповідає кухонній стінці.

Так як виконується перепланування в панельному будинку і панелі є несучими конструкціями, то в моєму випадку на плані квартири можна побачити тільки зміни які зазнають не несучі перегородки та стіни.

Перепланування хрущовки в студію.

Перепланування хрущовки в студію.

Тепер розглянемо більш детально, які зміни зазнає наша кухня при переплануванні хрущовки в студію.

 

Перепланування кухні студії.

Вибравши більш крупним планом перепланування кухні для себе можна визначитися з розстановкою меблів. Пункти 1 і 2 я описав трохи раніше, а весь інший простір спробував заповнити меблями на свій смак. Пізніше я виконаю кухню в 3D для цілковитого розуміння того що мені сподобається. Поки на даному етапі мені не подобається маленька відстань проходу між кухонною стінкою і столом-стільцями, але інші ідеї поки відсутні. Ще одна з проблем на цьому вузлі на яку в мене відсутні ідеї - це різниця в рівнях підлоги в кухні і вітальні в районі 2см. Додатково, на кухні буде зроблена своїми руками тепла підлога під плитку.

Перепланування кухні студії.

Перепланування кухні студії.

Тепер більш детально розглянемо як ванна кімната маленьких розмірів перетворюється в досить комфортний санвузол.

Тут можна ознайомитися з матеріалами про ремонт кухні своїми руками.

Ванна в хрущовці. Ванна кімната маленьких розмірів.

Перепланування санвузла виконується за допомогою демонтажу перегородки між ванною і туалетом, демонтажу дверних коробок і отворів над ними з наступним додаванням гіпсокартонної стіни але зі збільшенням площі санвузла, монтаж тільки однієї спільної двері і перенесення труб водопостачання впритул до каналізації і стіни (до перепланування ванної кімнати в хрущовці труби знаходяться від стіни на відстані до 35 см.

Перепланування ванної в хрущовці.

Перепланировка ванной в хрущевке.

Цифрами відзначені:

 • 1. Пральна машина і начіпна шафа над нею.
 • 2. Унітаз.
 • 3. Вмивальник з тумбочкою під ним.
 • 4. Металева ванна (будемо застосовувати шумоізоляцію).

У відношенні металевої ванни, дуже хотів поставити кутову, але як я не намагався її розмістити на 3,3 м2 у мене даний трюк не пройшов без істотного зменшення вільного простору підлоги і як слідства вільного переміщення по санвузлу. Наперед скажу, після демонтажу стіни, ванна в хрущовці дійсно візуально стала місткою і не сковує рухів при переміщенні по ній.

За цим посиланням можна ознайомитися з матеріалами категорії про ремонт ванної кімнати в хрущовці.

Вітальня і спальня в хрущовці (дитяча).

Спальня в хрущовці, яку ми визначили як дитячу і вітальня в принципі залишаються без змін, так як обмежені несучими стінами, крім власне кажучи вітальні, яка межує з кухнею і об'єднана з нею аркою. Залишився ще один елемент квартири - це єдиний балкон, який в нашому випадку межує з вітальнею і буде схильний до ремонту швидше за все після переселення і накопичення потрібної суми фінансів. Тепер хотілося б розглянути ще один варіант перепланування квартири, який дуже подобається тільки мені.

З ремонтом кімнат в моїй хрущовці можна ознайомитися в цій категорії...

Варіанти перепланування квартири в панельному будинку.

Планування двокімнатної хрущовки даного проекту дозволяє, не зачіпаючи несучих стін при переплануванні квартири в моєму панельному будинку (зовнішні стіни виконані з керамзитобетонних панелей) істотно розширити вітальню до 20м2 за рахунок простору між коридором і кухнею як це видно на плані нижче. Єдиним істотним недоліком який в даному випадку буде мати місце - це дуже маленька кухня, яку неможливо буде перекривати від залу при приготуванні їжі без зменшення кухонного вікна на одну секцію (встановлення вікон та відкосів) і додавання фрагмента зовнішньої стіни. Більш дрібні проблеми виникають при установці холодильника і відсутності шафи для вуличного одягу і взуття в коридорі.

 

Самовільне, незаконне перепланування, або як узаконити перепланування в квартирі.

В першу чергу я, як законослухняний громадянин, до початку ремонтних робіт вирішую виконати узаконення перепланування в квартирі і ось тут стикаюся з великим списком проблемних моментів. Перше з чого я почав свої дії - це пошук в інтернеті відповіді на питання, як узаконити перепланування в квартирі? Зрозумівши що узаконити перепланування необхідно до початку будівельних робіт, складаю для себе перелік документів, часу і вартості даного заходу. Перелік необхідних документів для оформлення перепланування:

 • Нотаріально завірені документи на право приватної власності або договір дарування, купівлі-продажу.
 • Довідка з ЖЕКу про відсутність заборгованості за комунальні послуги та квартплату.
 • Копія технічного паспорта на квартиру з БТІ.
 • Форма довідки № 3 з ЖЕКу.
 • Згода всіх мешканців що проживають в даній квартирі.
 • Згода ЖЕКу на перепланування.
 • Згода сусідів поверхом вище, нижче і з обох сторін.
 • Висновок від ЦДІА щодо предпроектного плану перепланування та вплив на структуру будівлі.
 • Декларація про початок будівельних робіт (проектна документація реєстрована спільно із заявою в ДАБК)
 • Ескізний проект планованого перепланування.
 • Висновок про можливість проведення перепланування від пожежників.
 • Висновок про можливість проведення перепланування від санітарно-епідеміологічного контролю.

Спілкування з профільним юристом розставило все по своїх місцях:

 • Час витрачається на всю процедуру без урахування самого ремонту з переплануванням до введення об'єкта в експлуатацію та прийманням держкомісією до 4-6 місяців.
 • Озвучена загальна ціна мого заходу в межах 2-5 тисяч умовних одиниць.

Розуміючи, що узгодження перепланування однієї гіпсової стіни і поєднання ванної з туалетом (з розширенням) не варті таких витрат коштів, часу і нервів (знаючи наші держ структури), приймаю рішення виконання самовільного, незаконного перепланування. У разі виникнення питань при переоформленні квартири в майбутньому, за день часу і 200 у.о. на матеріали я все самостійно поверну до початкового стану.