Демонтаж дерев'яних і установка пластикових вікон своїми руками.

Першим етапом ремонту моєї хрущовки вирішено виконати своїми руками установку пластикових вікон. Прийнято рішення купити готові пластикові вікна, а установку вікон в цілях економії коштів виконати самостійно. Виконуючи монтаж вікон необхідно враховувати, що доведеться робити укоси з гіпсокартону або пластикові укоси своїми руками, а також монтаж підвіконня. Під пластиковими вікнами я маю на увазі вікна металопластикові, які вже багато років із успіхом встановлюються нашим населенням.

 

Вибір пластикових вікон. Енергозберігаючі вікна.

Так як дерев'яні вікна та алюмінієві вікна мною навіть не розглядалися, то обраний останній варіант з бюджетних - пластикові вікна. Для мене найбільша перевага даних виробів в тому, що немає необхідності в утепленні вікон кожен сезон, як у випадку зі старими дерев'яними вікнами. Трохи поблукавши по інтернету і зрозумівши що майже всі контори які займаються установкою вікон беруть їх з одного і того ж підприємства, я попрямував саме туди попередньо виконавши заміри своїх вікон і ширину підвіконь. На місці оформивши замовлення з доставкою по моїм вимірам і вибравши самий стандартний варіант із застосуванням профілю системи Rehau і фурнітури Maco я відправився додому для очікування замовлення на протязі 3-х днів. На додаток тільки були обрані двокамерний пакет (для додаткової шумоізоляції) і енергозберігаючі вікна, а точніше енергозберігаючі стекла із спеціальним напиленням металів і оксидів, презентація роботи якого мені дуже сподобалася на виробництві (енергозберігаюче скло пропускає через себе в рази менше тепла ніж звичайне).

 

Вартість пластикових вікон.

У моєму випадку вартість пластикових вікон в хрущовці розміром 2200х1350 потягнуло на суму в районі 300 у.о. з урахуванням всіх моїх побажань в тому числі і енергозберігаючі стекла, підвіконня і відлив з боку вулиці. В принципі при зміні параметрів вікна (кількість камер у вікні, використовувана фурнітура, застосовуваний металопластиковий профіль, енергозберігаючі стекла) сума змінюється незначно а в основному ціна залежить від розмірів пластикових вікон.

 

Демонтаж старих дерев'яних вікон своїми руками.

При демонтажі старих дерев'яних вікон проблеми повністю відсутні, як говориться "ламати не будувати". Все що нам необхідно для демонтажу - це фомка, ножівка по дереву, молоток. В першу чергу знімаємо старе підвіконня за допомогою фомки. Я попередньо розрізав його по середині алмазним диском, а потім просто підчепив фомкою і зняв так як він просто лежав на бетоні (навіть не на розчині). Ножівкою розрізаємо обидві стійки в середній частині і з боків на скільки це можливо надрізаємо коробку. Тепер беремо фомку і все це добро прибите сотим цвяхом відриваємо від панелей, молоток у нас як допоміжний інструмент. Час витрачений на демонтаж не більше 15-ти хвилин. Весь демонтований матеріал, одразу надходить на звалище. От тільки тепер можна починати найцікавіший етап встановлення металопластикових вікон.

 

Установка пластикових вікон своїми руками.

Кріплення пластикового вікна анкерними пластинамиТепер нам необхідно виконати підготовку до установки вікон своїми руками. Мною вибраний спосіб монтажу вікна за допомогою анкерних пластин, які кріпляться до торцевої частини вікна в області спеціального паза а друга частина закріплюється в спеціально зроблені штроби на бетонних відкосах. До встановлення вікна в проріз ми кріпимо всі анкерні пластини на віконну раму - по дві у верхній і нижній частині і по три на бокових частинах. Тепер можна зняти поворотно-відкидну стулку для зменшення ваги монтируемой рами і починати установку віконної рами в проріз попередньо виготовивши розпірні бруски для розклинювання вікна і підготувавши горизонтальну площу (нижня частина отвору) з дерев'яних брусків строго по рівню (є спеціалізовані, але це вже по бажанню). Для встановлення пластикового вікна своїми руками не обійтися, у зв'язку з великою вагою самого виробу необхідний напарник. Удвох встановлюємо раму в наш проріз і поки один притримує раму другий розклинює конусними брусками саму раму до бетону (достатньо двох у верху і по одному з боків). Найважливіше на даному етапі виставити металопластикове вікно по рівню - горизонтально і вертикально за допомогою додавання або заміни розпірних брусків на менші. Тепер нашу раму необхідно закріпити до відкосів. Для цього в відкосах під анкерними пластинами за допомогою перфоратора і насадки у вигляді лопатки робимо штроби як на фото. Потім беремо перфоратор і через пластину робимо два отвори під дюбелі. Після забиваємо дюбелі в отвори і за допомогою шуруповерта закручуємо шурупи (часто бачив як шурупи в дюбель просто забивають молотком). Тепер коли наша віконна рама закріплена ставимо на місце стулку (додатково можна налаштувати петлі для оптимальної роботи самого вікна при відкриванні) і запінюємо весь простір між рамою і бетонним отвором. Після перерахованих вище дій можна закінчити усі зовнішні роботи і встановити відлив попередньо замовлений за розміром отвору. Кріпиться він за допомогою оцинкованих шурупів через відлив до віконної рами, для цього в нижній частині рами пластикового вікна є спеціальний паз. Тепер нам залишилося встановити пластикове підвіконня й виготовити відкоси.

 

Монтаж підвіконня.

Тепер необхідно визначитися як встановити підвіконня. Я розглядав тільки підвіконня пластикові у зв'язку з обмеженим бюджетом, але і за зовнішнім виглядом вони мене повністю влаштували. Монтаж підвіконня виконується безпосередньо в паз в нижній частині віконної рами куди впирається задня частина підвіконня і який не дає йому підніматися в гору, а бічні частини підвіконня встановлюються в штроби нижньої частини бічного отвору, як показано на фото нижче.

Як встановлювати підвіконня

Як встановлювати підвіконня.

Між підвіконням і нижньою частиною віконного отвору встановлюємо напрямні (будь-який матеріал аж до шматків гіпсокартону), які нам допомагають виставити підвіконня в горизонтальній площині, а передню частину підвіконня за допомогою анкерних пластин кріпимо до нижньої частини віконного отвору в штроби аналогічно кріпленню віконної рами до укосів. Під підвіконням весь пустий простір заповнюємо монтажною піною і після на нього встановлюємо що небудь важке для мінімізації розширювального ефекту монтажної піни. Після того як піна набере міцність і висохне, вона зрізається і дане місце штукатуриться в ровень зі стіною аналогічним матеріалом (в моєму випадку як це видно EUROGIPS saten).

 

Обробляємо відкоси своїми руками.

У нас залишилось одне останнє питання, як зробити відкоси на вікна. Так вийшло що в мене всі відкоси для пластикових вікон виконані з різних матеріалів.

На кухні застосовані сендвіч панелі для відкосів, тобто відкоси з пластика. У залі встановлені відкоси з гіпсокартону. А в дитячій кімнаті обробка відкосів виконана за допомогою штукатурки. Вибираючи сендвіч відкоси для кухні я грунтувався на тому, що дане приміщення можна назвати вологим і з підвищеною температурою, у зв'язку з чим з'являється необхідність встановити Пластикові відкоси які можна часто мити і які повинні бути утепленими (в сендвіч панелях з внутрішньої сторони знаходиться утеплювач). У залі старі відкоси були дуже сильно завалені за рівнем, у зв'язку з цим прийнято рішення зробити відкоси з гіпсокартону своїми руками. У дитячій відкоси виявилися рівними в обох площинах і мають задовольняючий мене кут відкосу, тому ухвалено рішення застосувати гіпсову штукатурку.

 

Установка пластикових сендвіч відкосів своїми руками.

Ось тепер намагаємося встановити пластикові відкоси своїми руками. Перед тим як встановити відкоси необхідно їх нарізати за розміром з урахуванням того що встановлений в паз віконної рами пластиковий відкос був в рівень зі стіною (виступаюча відстань укосу залежить від застосовуваної обробки стін) або трохи виступав у ситуації, при якій на стіну укладається плитка. Установка сендвіч відкосу проводилася на білий герметик в місцях стикування з вікном і між собою і на монтажну піну при кріпленні до бетону. Те що вийшло у результаті можна побачити на фото. Для того щоб піна не підривала відкос я за допомогою скотча прикріплював його до стіни, сліди якого теж видно на фото. Після того як піна набере міцність і після обробки стін навколо віконного отвору на кут відкосу наклеюємо на герметик пластиковий декоративний куточок.

 

Монтаж відкосів з гіпсокартону.

У залі я застосував відкоси з гіпсокартону, так як поверхні були досить не рівні. Спосіб застосовуваного монтажу був найпростіший. Гіпсокартон встановлювався за профіль вікна в попередньо заготовлені пази в монтажній піні (в щілину до вікна), ближня до вікна ділянка за гіпсокартоном пінилась а інша частина монтується на клей (попередньо на відкосі була збита фарба). У примикання гипсокартона до вікна наносимо білий герметик і потім проводимо пальцем роблячи напівкруглий шов примикання (на віконну раму попередньо наклеюємо малярську стрічку якщо знята з вікна транспортувальна). Після цього залишається обробити примикання до стіни за допомогою перфорованого штукатурного куточка і заштукатурити його гіпсовою штукатуркою. Після обробки відкосу штукатуркою і повного висихання він фарбується водоемульсійною фарбою.

Відкоси своїми руками з гіпсокартону.

Відкоси своїми руками з гіпсокартону.

 

Штукатурка відкосів на вікна своїми руками.

В останній кімнаті після установки вікна з'ясувалося, що проріз досить рівний. У зв'язку з цим вирішено виконати штукатурні відкоси. Для цього у нього збита маленьким молотком вся фарба, відкос прогрунтуван і за допомогою широкого шпателя виконана гіпсова штукатурка. При отштукатуренні відкосу необхідно не забути про перфорований куточок.

Після завершення етапу монтажу металопластикових вікон я приступив до заливання цементної стяжки підлоги у всіх кімнатах по штукатурних маяках.