Вивчаємо проекти будинків. Відбираємо гарні будинки, свої ідеї наносимо на план будинку.

 

Вивчаємо проекти будинків. Спроба намалювати проект будинку своїми руками.

Вивчаємо типові проекти будинків, і створюємо ескізнe креслення будинку своїми руками. План будинку, проект відображає: фасад будинку, фундамент стрічковий, поверховий план, мансардний поверх, покрівлю даху.

проекти будинків доступні в інтернеті

Основна мета: вивчити проекти будинків доступні в інтернеті і найбільш підходящі ідеї, які збігатимуться з моїми критеріями, обробити і нанести на план будинку. Для створення плану будинку своїми руками були виділені основні напрямки розробки - кількість поверхів, наявність підвалу, наявність мансардного поверху, форма покрівлі даху, наявність каміна, водопостачання каналізація, схема електропроводки. В першу чергу для визначення з проектом будинку я виділив два аспекти - візуалізація того що хотілося б побачити і технічну сторону. Я дуже щільно засів за вивчення готових проектів (вибирав красиві будинки), але дуже скоро зрозумів, що я хочу створити своє, індивідуальне і по можливості сумірне з моїми фінансовими можливостями. Для того щоб намалювати проект дома мене повністю влаштував додаток Visio від Microsoft, дуже просте у використанні і достатнім функціоналом для відображення технічної сторони проекту. Для візуалізації був обраний ArCon "Візуальна Архітектура" - проста і зручна в освоєнні і використанні. Дуже швидко можна створити проект не тільки вдома а й всієї ділянки, візуалізувати все це в тривимірному форматі і в реальному часі подорожувати всередині і зовні приміщень. Всі матеріали даної статті (проекти, креслення, малюнки) можна назвати ескізами які максимально прості за частиною деталізації, для спрощення розуміння самої суті індивідуального проекту будинку.

 

План будинку. Проект першого поверху будинку.

Перше з чим необхідно визначитися - це проект першого поверху, враховуючи велику кількість чинників: габарити будівлі, які дозволяє нам сама земельна ділянка і наші фінансові можливості, матеріал з якого ми збираємося будувати (товщина стін), кількість і тип приміщень які задовольнять наші потреби, розміри приміщень які вплинуть на можливі типи перекриттів між поверхами, де то сходи придумати необхідно щоб вписалася в інтер'єр, вхід в невеликий підвальчик він же винний льох і.т.п. Планується побудувати будинок з газобетону з товщиною стін 30 см. Передбачувані розміри мого будинку вийшли 850х830 см. а планування будинку наступним: кухня - передпокій 13-14 кв.м., спальня близько 11кв.м., зал близько 20 кв.м., санвузол (ванна) поєднана до 4 кв.м., також помістилися сходи на другий поверх. Таким чином перший поверх можна порівняти з невеликою двокімнатною квартирою, але з до датковими 2-ма гостьовими кімнатами на другому мансардному поверсі. Під сходами передбачається вхід в льох до 5 кв.метрів. Мрія про камін розміщена в залі і в майбутньому планується як альтернативне джерело опалення всього будинку, для чого буде виконана розводка повітроводів по всіх кімнатах.

План будинку. Проект першого поверху будинку. Намалювати решту плану будинку можна тільки після того як ми остаточно визначимося з плануванням першого поверху. Після визначення з проектом першого поверху можна приступити до однієї з найважливіших складових будинку - проекту фундаменту.

 

Розрахунок фундаменту будинку. Фундамент стрічковий. Фундамент мілкого закладення.

Про проектування і будівництво мого монолітного стрічкового фундаменту своїми руками читаємо тут. Монолітний фундамент стрічковий обраний мною як досить надійний і простий в самостійному виготовленні без застосування будівельної техніки. Фундамент стрічковий - це залізобетонна конструкція нижче рівня землі, яка розташована під усіма внутрішніми і зовнішніми стінами будинку і має однакову поперечний переріз по всьому периметру (я правда відійшов від цього правила і зробив фундамент під внутрішні стіни трохи тонше). Так як рівень грунтових вод на моїй ділянці знаходиться на глибині 2-х метрів, то я розглядаю тільки фундаменти мілкого закладення, до слова вартість його виконання досить низька. Поки правда я не знаю як фундаменти мілкого закладення сумісні з моєю ідеєю виготовлення невеликого винного льоху - але сподіваюся на моєму форумі з'явиться користувач який зміг реалізувати таку ідею при будівництві свого будинку а можливо і реалізувати цокольний поверх. У зв'язку зі специфікою грунтів і глибиною промерзання (80-90см в Київському регіоні) на моєму земельній ділянці обрана форма фундаменту виглядає у вигляді перевернутої букви Т, тому як приклад розрахунку фундаменту будинку я відобразив розріз (з відображенням закладки арматурного каркаса) і вид з верху - який допоможе визначитися зі структурою і автоматично з розмірами розроблюваних під фундамент траншей, які будуть рівні ширині підошви фундаменту. Нижче зображено армування фундаменту і конструкція фундаменту в розрізі. армування фундаменту. конструкція фундаменту в розрізі

Армування фундаменту

Основне армування фундаменту необхідно виконати в нижній частині (підошва) і у верхній частині цоколя - тим самим ми уникнемо тріщин на стінах будинку при роботі стрічкового фундаменту на злам. Один з чинників вибору, де подушка під фундамент є розширеною, було бажання звести до мінімуму вплив властивості грунтів на просідання і впливу морозного здимання грунтів. Розрахунок фундаменту будинку досить докладно викладено на просторах інтернету, тому не буду зациклюватися на технічних нюансах в рамках цієї статті, скажу тільки одне ширина підошви фундаменту в моєму випадку завищена приблизно в 1,5 рази. На розрізі фундаменту видно принцип закладки арматурного каркасу, але необхідно враховувати, що відстань розташування арматури до бетонної поверхні буде приблизно на рівні не більше двох діаметрів закладеної арматури.

На плані фундаменту вид з верху зображена подушка фундаменту ширина якої дорівнює ширині розроблюваних траншей, що дозволить залити фундамент (подушку) безпосередньо в грунт, а вже потім виставити опалубку і залити фундамент - верхню частину з цоколем. При заливанні фундаменту необхідно врахувати закладку гільз під введення електрокабелю та водопостачання та каналізацію. При проекті фундаменту вид з верху я не показував армування фундаменту щоб не захаращувати план.

 

План будинку. Монолітне перекриття та дерев'яне перекриття - розрахунок перекриття.

Між першим і мансардним епатажем буде застосовано комбіноване частково монолітне перекриття а частково дерев'яне перекриття (перекриття по дерев'яних балках 100х200 мм.). Монолітне перекриття я планую застосувати там де буде санвузел і балкон над еркером з метою боротьби з вологою. Дерев'яне перекриття (балочне перекриття) буде виконано в іншій частині будинку між першим і мансардним поверхом. Для мого випадку з максимальною шириною прольоту до 4,1 метра і кроці установки дерев'яних балок перекриття від 0,4 до 0,6 метра, за допомогою таблиць або калькуляторів розрахунку балок перекриття (пошук в інтернеті пропонує великий вибір) за основу вибирається дерев'яна балка шириною 100 мм. і висотою 200 мм. Монолітне перекриття над санвузлом буде заливатися як одне ціле з монолітним поясом між поверхами і буде висотою 14 см. із застосуванням 12 арматури в два шари в верху плити і в низу з кроком 15 см. Аналогічне монолітне перекриття буде створено над еркером і з усіх сторін пов'язано з монолітним поясом між п ершим і мансардним поверхом.

 

План будинку. Покрівля даху. Мансардний поверх.

Якщо взяти за основу план першого поверху і прибрати все зайве то отримаємо готовий мансардний поверх. В моєму випадку мансардний поверх буде складатися з маленької спальні, яка можливо стане коморою, другої спальні побільше, де обов'язково необхідно не забути про канал камінної труби і невеликого залу з еркерним балконом. Тепер перейдемо до покрівлі даху. Матеріалом покрівлі даху буде моя улюблена металочерепиця, матеріал кроквяної частини і горищне перекриття будуть виконані з дерева. Основою форми даху буде звичайна двосхила з додатковою шпаківнею над еркерним балконом. Таким чином складними моментами моєї покрівлі даху будуть дві ендови, в іншому проблем не передбачається.

 

Ескізний фасад будинку.

Ескізний фасад будинку дозволить мені представити як будинок буде виглядати зовні. Допоможе вибрати кут нахилу даху підібрати оптимальну кількість вікон і дасть додаткові можливості переробити зовнішній вигляд фасаду будинку. ескізний фасад будинку Так попередньо виглядає мій ескізний фасад будинку.

 

План будинку. схема електропроводки в будинку, водопостачання і каналізація для дачі.

Наостанок хочу відобразити дуже важливі моменти на етапі проектування будинку - це схема електропроводки в будинку, водопостачання і каналізація для дачі.

Схема електропроводки для дачного будинку.

Схема електропроводки в будинку була реалізована з урахуванням економії фінансових коштів за рахунок мінімізації кількості кабелю, об'єднуючи в деяких кімнатах розетки і світло. Основні умови які я пред'являв до схеми монтажу електропроводки це:

  • Наявність в кімнатах 2-3 розеток, у тому числі біля кожного вікна, для забезпечення можливості встановлення електричних обігрівачів.
  • Дві-три точки освітлення на приміщення в залежності від розмірів.
  • Наявність освітлення на сходах.
  • Наявність пристроїв захисного відключення УЗО, для небезпечних приміщень по типу поразки електричним струмом (ванна, кухня, підвальні приміщення).

Введення електричного кабелю для дачі від стовпа до мого розподільного електрощита в гаражі з встановленим лічильником виконаний алюмінієвим кабелем СІП 2х16 по повітряній лінії. Потім від електрощита в гаражі в пластиковому кабельному каналі до будинку виконаний відвід мідним кабелем ВВГ 3х6 в грунті і заходить в розподільний електрощит в будинку через гільзу в фундаменті (на плані червоним виділеним кольором) і через напівпідвал під ванною. Так як контур заземлення виконаний поруч з гаражем і підключений в розподільчий електрощит в гаражі, то від цієї точки я використовував в напрямку будинку кабель ВВГ 3х6 з третім провідником заземлення. Буде виконатися електропроводка своїми руками, імовірно в штроби (легко виконати в газобетоні) будуть закладатися пластикові кабельні канали.

Водопостачання і каналізація для дачі.

Водопостачання та каналізація для дачі зображені на плані вище в дещо спрощеному вигляді. Так як насосна станція розміщена у мене в приямку під гаражем то пластиковий водопровід буде поданий в будинок саме від нього трубою 25 діаметра (показано синім кольором на плані) і через гільзу в фундаменті аналогічно електричному кабелю потрапляє в напівпідвал під ванною. У напівпідвалі буде встановлено розподільник подачі води, від якого пластиковий водопровід буде розподілен споживачам на кухні і в санвузлі. Так як моя система водопостачання на дачній ділянці, на зимовий період планується з повним зливом води, то обов'язково при прокладці пластикового водопроводу необхідно враховувати ухил 2-3 градуси на погонний метр від кінцевих споживачів до самої нижньої точки призначеної для зливу в гаражі. Аналогічно необхідно виконати ухил каналізації 2-3 градуса убік септику. Автономна каналізація заміського будинку (виділено коричневим) воліє прокладку труб по прямій, але якщо дану умову як в моєму випадку виконати важко, необхідно на таких ділянках встановлювати ревізійні люки, для забезпечення доступу при прочищення каналізації. Додатково в напівпідвалі буде встановлено бойлер літрів на 200 через який буде виконана споживачам подача гарячої води.

Rambler's Top100