Планування дачної ділянки. Ландшафтний дизайн своїми руками.

Ось і дістався я до свого ландшафтного дизайну і перше з чого збираюся починати - планування дачної ділянки. Що маємо спочатку? Склад грунту на ділянці є сумішшю дрібного піску з невеликим вмістом глинистих домішок, тобто з натяжкою але можна сказати що ми маємо піщаний грунт який має перепади по горизонтальній площині до одного метра. Маємо план земельної ділянки, на якій відображено зони, де буде проводитися вертикальне планування території садової ділянки. Вологість грунту (не насипного) в моєму випадку дуже низька (піщаний грунт) але бажання укладати на пісок шар глини для зменшення відтоку води з чорнозему в мене немає, так як той чорнозем звичайний, який я заводжу представляє з себе луговий грунт з великим відсотковим співвідношенням глинистих включень і непогано тримає воду. Планування території моєї дачної ділянки виконувалося за допомогою розробки грунту бульдозером. Ділянка вирівнюв алась в горизонтальній площині (в низьких ділянках виконувалась підсипка грунту а горби зрізалися і розподілялися по всій площі) без будь-яких надмірностей у формі альпійських гірок та саду каменів з урахуванням ухилу 2-3% в сторону в'їзних воріт. Після первинного планування території необхідно провести роботи по закладці в підготовлені траншеї трубопроводів системи поливу з урахуванням проекту ділянки, аналогічно з ухилом 1-2% в сторону свердловини, для забезпечення можливості зливу системи на зимовий період. Відповідно до проекту ділянки була виконана виїмка грунту під посадкові ями (куди будуть посаджені плодові дерева) 100х100х100 см. і засипані на необхідний рівень звичайним чорноземом. Попередньо на дно посадкової ями був покладений у кілька шарів старий лінолеум який залишився після ремонту в міській квартирі, для запобігання формування кореневої системи дерев у вертикальній площині до рівня грунтових вод.

Після того як виконане первинне планування рівня ділянки по горизонталі я залив фундамент паркану з азбестовими трубами і тепер я до встановлення профнастилу на паркан можу провести планування родючого шару землі використовуючи фундамент паркана як горизонтальний рівень планування мінус 20 см.

Тепер можна приступити до планування ділянки і вивести рівень чорнозему для посадки газону за допомогою розробки грунту вручну. Спочатку я думав що цей процес не займе багато часу, але з урахуванням того що я з'являвся на дачній ділянці не більше 2-3 разів на місяць то на планування 2-х соток ділянки у мене пішов весь дачний сезон 2011 року. На ділянку було завезено 15 камазів чорнозему і купи рівномірно розпод ілені по планованії території. Шар чорнозему склав 15-20 сантиметрів що цілком достатньо для трав'яного газону але зовсім не достатньо для вирощування картоплі))). Планування рівня землі проводилося смугами шириною до 2 метрів і довжиною близько 5 метрів з попереднім виставлянням за рівнем опалубки і засипанням в ручну за допомогою тачки. Після цього чорнозем утрамбовується ногами і процес тривав на іншій ділянці.

Обсяги того що мені вдалося виконати за допомогою розробки грунту вручну можна побачити на фото нижче. Додатково дуже багато часу зайняла боротьба де постійно перемагали бур `яни, змушуючи мене замислюватися про хімічний засіб проти бур'янів до початку посадки газонної трави.

Розробка грунту вручну кінець 2011р.

Розробка грунту вручну.

Зрозумівши що такими темпами планування дачної ділянки буде тривати не один рік, сезон почав з того, що я наважився на розробку грунту бульдозером і по всій решті території протягом 3 годин і 100 $ був розподілений чорнозем.

Дуже порадувала швидкість роботи цього бульдозера - екскаватора і професіоналізм оператора.

 Планування ділянки, розробка грунту бульдозером.

Планування ділянки, розробка грунту бульдозером.

Так, після розробки грунту бульдозером все одно необхідно провести планування території ділянки вручну, але обсяг цих робіт незрівнянно малий у порівнянні з початковим етапом. Останнє що було мною виконано на даному етапі - це встановле на дерев'яна опалубка з дощок для розмежування зони саду, городу і трав'яного газону від решти території та визначення горизонтального рівня поверхні чорнозему на ділянці.

Після того, як попередня (без обробки культиватором) планування землі на ділянці було завершено, я зі спокійною совістю вирушив у відпустку. Приїхавши на дачу через місяць був надзвичайно здивований родючістю грунту завезеного до себе на ділянку. Дика трава доросла до пояса і забезпечила роботою щодо усунення цього безладу до кінця дачного сезону.

Уздовж усього забору проведена висадка різних сортів винограду (від самих ранніх липневих до найпізніших листопадових, білий, рожевий, червоний, чорний, винний, столовий і.т.д.).

Планування ділянки виконане, гараж побудований - можна приступати до будівництва свого будинку.

Навесні в планах хімічна війна з дикою рослинністю на ділянці і посадка культурного газону. Далі буде ...

Rambler's Top100