Як своїми руками зібрати вузьку шафу в передпокої хрущовки. Дизайн передпокою.

Тепер настала черга дизайну моїого маленького передпокою, а саме встановити меблі (шафу) в передпокій. Так як спочатку планую вузький передпокій в квартирі для вузького коридору то і зайнявся пошуком малогабаритної шафи в передпокій на замовлення. Дуже скоро я зрозумів, що це даремне заняття і прийняв рішення зібрати вузьку шафу своїми руками.

 

Як зробити передпокій своїми руками.

Перше з чого необхідно почати - визначитися з габаритними розмірами шафи і наповненням для розрахунку необхідних матеріалів. При виготовленні креслення передпокою необхідно врахувати товщину стінок шафи, в моєму випадку обрано ДСП 16 мм. На кресленні необхідно отримати розмір, як говориться "від стіни до стіни" мінус пів сантиметра з кожного боку, а також розрахувати висоту з урахуванням меблевих ніжок, які я заклав довжиною 11 см.

Розкрій вузького передпокою, розміри якого вглиб не повинні перевищувати 25 см з урахуванням змонтованих дверцят представлений на фото розташованому нижче. Я розмалював для себе елементи в компактному вигляді для оптимізації замовлення листів ДСП, попередньо зателефонувавши і дізнавшись з якими розмірами працює контора з порізки і крайкування, в яку я планував звернутися. Стандартний лист ДСП виявився 275 на 183 см, але так як цей матеріал у мене залишався з останнього разу на двох невеликих шматках я і їх теж використовував для розрахунку. Те що вийшло - на нижній фотографії.

Розкрій листів ДСП

Розкрій листів ДСП

Для розрахунку кількості матеріалів багато хто використовує програму візуалізації та розрахунку Pro 100, яка в тривимірному зображенні покаже проектований об'єкт і що найголовніше видасть таблицю з розмірами кожного елемента. Дані значення кожного елемента необхідні при замовленні порізки-кромкування і підготовляються у вигляді таблиці.

Тонка кромка буде використовуватися для всіх основних елементів, а товста, товщиною 2 мм необхідна для дверцят. Товста, для того щоб при експлуатації уникнути відколів на часто використовуваних елементах шафи. Необхідно продумати на яких сторонах кромка нам необхідна, оскільки в місцях стикування вона не потрібна і на цьому ми можемо заощадити. Ще один важливий момент - не забути замовити фрезерування отворів під петлі на всіх дверцятах. Якщо дверцята великі й важкі їх може бути і три і навіть чотири. Якщо задня стінка шафи планується закритою, то необхідно додатково розрахувати розміри листів ДВП для їх порізки на підприємстві разом з матеріалом.

 

Збірка своїми руками шафи в вузький передпокій хрущовки.

Після того як замовлений матеріал доставлений додому, до слова, власним легковим автомобілем, можна приступати до складання. Що нам знадобитися для цього? Для мене найзручнішим кріпленням є конфірмат, на нижньому фото сріблястого кольору і являє собою єврошурупи під шестикутник, який дуже часто можна купити в комплекті з упаковкою конфірматів. Г-подібний шестикутник для закручування, на фото поряд з Конфірматом. Ще нам знадобиться електродриль або шуруповерт для виготовлення під конфірмати отворів, свердло по дереву, в моєму випадку, знадобилося 5 мм. Ясна річ викрутка, для доступу в місцях, де немає можливості виконати отвори дрилем я використовував шурупи. І останнє - молоток і цвяхи для кріплення задньої стінки з ДВП.

Збірка передпокою починається з однієї з секцій, яких у мене три. Так як маленький передпокій в хрущовці не дозволяє проводити складання на місці, то навіть вузьку шафу в передпокій доводиться збирати в кімнаті і тільки потім заносити її за елементами. На даному етапі, зовсім забув внести в перелік необхідних інструментів, нам знадобитися столярний косинець за допомогою якого ми будемо виводити 90 градусів між елементами шафи. Так як підлога в кімнаті у мене виведена строго за рівнем то збірку починаємо саме на ній. Виставивши на підлозі основу шафи, на нижньому фото, виконуємо по два отвори на боковинах таким чином, щоб пройти їх наскрізь і увійти в торцеву частину перемичок. Виконуємо аналогічну процедуру в інших трьох точках стикування і отримуємо конструкцію як на нижньому фото.

Збираємо шафи по секціях

Збираємо шафи по секціях

Тепер вставляємо в основний каркас перемички у відповідності з нашим первісним кресленням і так само робимо отвори під конфірмати. У процесі, постійно перевіряємо за допомогою косинця кути, які скрізь повинні бути 90 градусів.

Збірка полиць для взуття

Збірка полиць для взуття

Про полиці для взуття я напишу трохи нижче, а зараз на нижній фотографії бачимо повністю зібраний каркас першої секції. Збірка своїми руками першої секції у мене зайняла не більше однієї години і для новачка не уявляла яких ніби труднощів.

Зібрана секція вузького передпокою

Зібрана секція вузького передпокою

Останнє що потрібно зробити - змонтувати на задню стінку ДВП і прикрутити ніжки на які секція буде встановлена. Я порізав задню стінку за елементами при виготовленні матеріалу для зручності перевезення, але якщо є можливість перевезти задню стінку цілком, то краще так і зробити, оскільки виходить більш жорстка конструкція і економія часу. Кріпимо задню стінку або маленькими шурупами або цвяхами - це не принципово, головне потрапляти по центру торця для уникнення відколів, які будуть видні. Меблеві ніжки з регулятором висоти я ставив 4-ри штуки для того щоб підняти шафи від підлоги і не псувати матеріал при митті підлог, так як ДСП дуже боїться вологи. Додатково у верхній частині шафи я встановив петлі для полиць і надалі закріпив верхню частину до стіни, так як вузький передпокій (глибина не перевищує 25 см) не стійкий і вимагає додаткової точки кріплення.

Кріпимо задню стінку шафи

Кріпимо задню стінку шафи

Перенесені в передпокій секції, як говорилося вище, були закріплені до стіни у верхній частині і між собою. Між собою секції були закріплені шурупами в місцях де їх в процесі експлуатації буде видно найменше, в основному в закритих дверцятами елементах.

 

Дизайн передпокою в хрущовці.

Простенький дизайн передпокою який вийшов в моїй хрущовці видно на нижній тотографіі. Колір передпокою вибирався якомога світліше, таким чином булв обраний майже білий передпокій "світлий дуб". Ширина передпокою вийшла на всю стіну, а в середині зроблена тумба, де можна посидіти. У центральній частині стіни буде встановлено дзеркало на весь простір стіни.

Встановлені в передпокій шафи

Встановлені в передпокій шафи

Останній штрих - встановлення дверей на верхні полиці. Так як вони мають розмір 90х50 см., тобто достатньо великі і важкі, на них я роблю три петлі і підвішую їх горизонтально. Відкриватися вони будуть в верх а для цього я використовував газові амортизатори з маркуванням 100N. Як виявилося в процесі експлуатації одного амортизатора недостатньо для однієї дверцяти, тому довелося на кожну додати ще по одному.

Встановлена секція без верхніх горизонтальних дверей

Встановлена секція без верхніх горизонтальних дверей

 

Похилі полиці для взуття в передпокій.

Як говорилося раніше, у зв'язку з вузьким предпокоєм, глибина внутрішньої частини вбудовуваних шаф вийшла 22 см, що зрозуміло, дуже мало для установки взуття, особливо чоловічого. Вихід з даної ситуації виявився досить простий - полиця була розгорнута під кутом а в передній частині встановлений обмежувач. Більш вузькі полки і обмежувачі розраховувалися заздалегідь і по торцях обклеювалися товстою плівкою, так як на них передбачається великий знос. В одному з ящиків для взуття я не встановлював нижню полицю для того щоб була можливість поставити високе взуття, наприклад чоботи.

Полки для взуття

Полки для взуття

Взуття в передпокої

Взуття в передпокої

Полки для взуття вийшли і місткі і водночас глибокі. Тепер залишилося поставити на відкриті полички декор і дизайн в передпокою хрущовки можна вважати закінченим.

З іншими статтями мого блогу Ви можете ознайомитися починаючи з головної сторінки.