Як зробити паркан для дачі своїми руками, встановити ворота і хвіртку.

У цій категорії матеріалів я опишу як на дачі побудувати паркан своїми руками, починаючи з розрахунку і фундаменту з встановленням стовпів для забору і закінчуючи установкою розпашних воріт з хвірткою. Перед тим як зробити паркан, в першу чергу необхідно визначитися з якого матеріалу і якого типу ми збираємося будувати фундамент, які будемо застосовувати стовпи і основний матеріал з якого буде виготовлений паркан. Після цього нам знадобиться зробити розрахунок фундаменту і відстані установки стовпів а також яким чином ми будемо будувати або кріпити основні конструкції.

Давайте розглянемо які варіанти зборів ми можемо зробити на дачній ділянці своїми руками.

 

Існує велика кількість видів парканів які відрізняються матеріалом виготовлення і почнемо мабуть з самого простого - дерев'яного паркану. Огорожа з дерева володіє досить вагомими перевагами:

  • високі естетичні якості які доповнюють дизайн будь-якого приватного володіння,
  • мабуть найнижча вартість зведення в порівнянні з іншими видами,
  • простота монтажу і установки навіть своїми руками, не вимагає особливих навичок, знань і умінь,
  • можливість створення різних варіантів, переплетінь і малюнків які залежать тільки від фантазії хазяїна.

До недоліків можу віднести тільки незначний термін служби, який для дерев'яного паркану становить 5-10 років в залежності від застосовуваних складів для обробки і слабку механічну міцність.

Тепер давайте розглянемо ще один варіант паркану з сітки рабиці. Сітка для огорожі вдає із себе сталевий дріт переплетений між собою у вигляді вічок зі стороною 35-50 мм. Застосовується паркан з рабиці в основному для поділу дачних ділянок між собою, так як в більшості кооперативів заборонені суцільні паркани між ділянками які перешкоджають попаданню світла. До переваг можна віднести незначну вартість, досить простий монтаж і довгий термін служби. До недоліків можна віднести лише прозорість, але в основному для цих цілей він і використовується.

Але найбільше мені подобається паркан з профлиста або профнастилу. Детальніше про переваги і недоліки, розрахунку і самому будівництві можна прочитати в статті "Паркан з профнастилу своїми руками" нижче за текстом.

Наступним розглянемо бетонний паркан або огорожу з бетонних секцій. Основними перевагами є простота і швидкість установки, міцність і довговічність. До недоліків можу віднести високу вартість і необхідність зведення серйозного фундаменту.

І останнім зазначу паркан з цегли. Цегляний паркан це гарний зовнішній вигляд, довговічність і найвища міцність. Але існують два величезних недоліки: найвища вартість і необхідність влаштування потужного фундаменту.

Тепер давайте розглянемо детальніше, як поетапно своїми руками побудувати паркан.

 

Розрахунок і заливка фундаменту для забору і встановлення опорних стовпів.

Вибір типу фундаменту під паркан залежить від матеріалу з якого планується його виготовити:

У разі виготовлення з дерева - фундамент для забору в основному не передбачається а дерев'яні стовпи перед установкою обпікаються, обробляються спец складами і закопуються іноді із застосуванням рулонних або обмазувальних матеріалів. При виготовленні паркану з сітки рабиці стовпи для забору застосовують металеві, з азбестових труб або бетонні для яких не обов'язково використовувати монолітний стрічковий фундамент а кожен стовп заливається бетоном окремо. Виготовляючи паркан з профлиста вже можна застосувати і стрічковий фундамент виконуючи установку стовпів для забору в процесі заливання. Труби для забору в цій ситуації використовують в основному з металу але це не правило, я наприклад застосовував азбестові труби. Металеві стовпи для забору застосовують починаючи з розміру 40х40 мм. При установці цегляних і бетонних парканів заливка фундаменту обов'язкова в зв'язку з масивністю конструкції а стовпчики для огорожі встановлюються разом з фундаментом як монолітну конструкцію.

Розрахунок і заливка фундаменту при кожному типі застосовується різна, про що ми і поговоримо в статтях цієї категорії.

 

Встановлення огорожі з сітки рабиці своїми руками.

Огорожа з сітки рабиці своїми руками зробити досить просто тому що не потрібні спеціальні навички в даній області. Сітка для огорожі вибирається зі стороною вічка 30-50 мм. Стовпи можна застосувати металеві, бетонні або з азбестових труб. Установка сітки рабиці виконується за допомогою натяжного ременя або лебідки закріпленого до далеких стовпів а на самих стовпах привариваются кріпильні штирі. Детальніше про встановлення паркану з сітки рабиці можна прочитати в статті даної категорії.

 

Розпашні ворота з хвірткою з профнастилу своїми руками.

Якщо ми взялися за встановлення паркану з профнастилу, то логічно що нам доведеться зробити і розсувні ворота з профнастилу а також і хвіртку своїми руками. Ворота з хвірткою робляться тим же за кольором профлістом на однаковому з забором рівні. Дані ворота для дачі є оптимальним варіантом так як мають незначну вагу, естетичні і відносно дешеві. У цій статті розглянемо такі основні питання: як відбувається встановлення воріт і монтаж профнастилу, як зробити хвіртку з профнастилу а також як встановити замок на хвіртку.

 

Паркан з профнастилу (профлиста) своїми руками.

Після того як я залив монолітний стрічковий фундамент і встановив азбестові стовпи для забору, настав час установки паркану з профнастилу своїми руками. Спробую відповісти на питання "як зробити паркан з профнастилу (паркан з профлиста)". В першу чергу необхідно встановити на азбестові стовпи шпильки для кріплення металевих лаг до яких буде кріпитися профлист. Профнастил буде кріпитися до цієї профільної труби за допомогою заклепок для профлиста, а сам процес монтажу паркану з профлиста своїми руками читаємо в даній статті ...

Детальніше: як зробити паркан з профнастилу своїми руками від фундаменту до монтажу воріт і хвіртки

Як зробити своїми руками монолітний фундамент під паркан.

Для виготовлення надійного і довговічного паркану необхідно міцну основу - в ролі якої виступає монолітний фундамент. У цій статті описано як я зробив своїми руками монолітний фундамент для паркану. Тут можна виділити кілька основних етапів: розмітка, виготовлення та встановлення опалубки, монтаж стовпів і заливка бетону ...

Детальніше: як залити своїми руками фундамент під паркан