Твій дім, як побудувати своїми руками. План і планування будинку.

У цій категорії статей я спробую описати свій досвід будівництва будинку починаючи з плану, проекту, фундаменту і закінчуючи фінішною обробкою. Твій дім повинен подобатися перш за все тобі і тому будівництво будинку необхідно почати з проекту, хоча для самостійного будівництва може бути досить і плану з нанесенням на нього всіх необхідних розмірів. План будинку необхідний на кожному рівні: фундамент, кожен поверх і дах. Після того як ми визначилися з кресленням нашого приватного будинку і нас все повністю влаштовує, можна починати будувати будинок. Будуємо будинок звичайно починаючи з фундаменту, для чого необхідно провести підготовчі роботи: викопати траншеї або котлован а також виконати підготовку підстави.

Далі розглянемо саме, по моєму, найважливіше питання, як побудувати будинок правильно і не отримати проблеми в майбутньому при його експлуатації ...

 

Створення плану будинку. Планування будинку по поверхах.

Одним з найважливіших етапів при будівництві будинку є створення проекту або плану будинку. Уникнути помилок при будівництві допоможе промальовування плану будинку з урахуванням планування кожного поверху. На плані зображуються докладно: фундамент і комунікації, стіни, перекриття, електропроводка і поповерхове планування ...

Детальніше: як створити поверховий план будинку своїми руками

 

Будівництво стрічкового фундаменту своїми руками.

Найважливішою частиною будинку можна назвати фундамент, від надійності розрахунку і виготовлення якого залежить подальша успішна а також безпечна експлуатація будинку. Для різних умов, можуть застосовуватися бутові, свайні, плитні або стрічкові фундаменти, але незалежно від цього головне виконати якісний розрахунок фундаменту.

Давайте розглянемо з якими етапами будівництва фундаменту своїми руками ми зіткнемося:

  • Вибір типу і розрахунок фундаменту в залежності від ґрунтових умов, ваги будови і глибини промерзання грунту в регіоні будівництва.
  • Підготовка основи і роботи по установці опалубки з урахуванням місць введення/виведення комунікацій.
  • Виготовлення арматурного каркаса, опціонально.
  • Заливка фундаменту вручну або за допомогою міксера.
  • Гідроізоляція фундаменту за допомогою рулонної або обмазувальної ізоляції.
  • Утеплення фундаменту пінопластом або пінополістирольними матами ...

Детальніше: як виконати розрахунок монолітного стрічкового фундаменту для будинку з газобетону