Будівництво гаража своїми руками.

Етапи будівництва гаража своїми руками на дачній ділянці були такими:

  • Виготовляємо креслення гаража, що є обов'язковою умовою до початку робіт, для того щоб уникнути помилок при будівництві і необхідності переробляти все з самого початку. На кресленні гаража відображаємо основні елементи: розміри гаража, заїзд в гараж, гаражні ворота, схему електропроводки, устрій фундаменту, кладку піноблоків, кріплення мауерлата, кріплення крокв до мауерлату, балкові перекриття, кут нахилу даху, фронтони даху і.т.д.
  • Відповідно до проекту ділянки визначаємося з місцем розташування гаража. Як уже говорилося раніше розташування гаража найбільш доцільно недалеко від в'їзних воріт з майданчиком перед гаражем для другого автомобіля та в зоні найменше придатною для озеленення та зони відпочинку.
  • Будівництво фундаменту гаража і зведення стін.Перед тим як залити фундамент, необхідно провести підготовчі роботи: розмітка розташування фундаменту на місцевості, риття траншей і укладання руберойду на дно, установка арматурного каркаса. Основою для гаража буде мілкозаглубленний монолітний стрічковий фундамент а підошва фундаменту буде розширеною (сам фундамент буде у вигляді перевернутої букви Т). Армування фундаменту виконується за допомогою арматурного каркаса (арматура кріпиться в'язальної дротом). Стіни в гаражі будуть виконані з піноблоків з армуванням кожного 3-го ряду і під віконними прорізами. Кладка піноблоків буде виконана на цементний розчин кладки.
  • Заливаємо армований монолітний пояс жорсткості. Застосовуємо арматурний каркас і заставні деталі (шпилька різьбова, катанка, анкерний стрижень) забезпечують кріплення мауерлата до стіни.
  • Установка кроквяної системи гаража, стельових балок, гідроізоляції, контр обрешітки і обрешітки.
  • Монтажу металочерепиці і установки фронтонів.
  • Внутрішньої обробки гаража, куди увійшли: заливка підлоги по грунту, монтаж електропроводки, штукатурка, шпалери, підшивка стелі, установка горищних сходів і установка кухні.

Дані етапи будівництва мого гаража можна прочитати в статтях, анонси яких ви бачите нижче:

 

Проект гаража. З чого і Як побудувати гараж своїми руками?

До початку будівельних робіт необхідно виконати проект гаража. Визначаємося з розміщенням гаража на ділянці, розмірами, висотою поверху, кутом нахилу даху, типом підлоги, перекриття та звичайно типом фундаменту. Перше питання яке необхідно вирішити до виготовлення проекту - з чого побудувати гараж? Для мене вибір був очевидний - це піноблок, монолітний стрічковий армований фундамент з бетону, саморобні гаражні ворота, бетонний армований монолітний пояс, мауерлат з дерев'яного бруса, дерев'яні балкові перекриття, дерев'яні крокви і на покрівлі даху - металочерепиця.

Детальніше: створення плану-проекту всіх етапів будівництва гаража своїми руками

 

Будівництво гаража - стрічковий фундамент своїми руками.

Ось і настав довгоочікуваний етап початку будівництва гаража своїми руками. Перше що ми робимо - це беремо в руки свій проект земельної ділянки та проект гаража. За проектом ми будемо будувати монолітний стрічковий фундамент своїми руками. Принцип армування фундаменту аналогічно вказано в проекті а ось як залити фундамент ?. Монолітний фундамент побудувати досить складно у зв'язку з тим, що залитий він повинен бути за один раз, але в разі самостійного будівництва навіть із застосуванням бетономішалки необхідний обсяг бетону за світловий день в поодинці виготовити проблематично. Тому прийнято рішення виконувати монолітну заливку за два етапи. Окремо підошву і окремо решту. Рішення прийнято - будуємо фундамент. У літературі часто зустрічається абревіатура ФО (фундамент стрічковий) так ось мова піде саме про нього...

Детальніше: будівництво стрічкового фундаменту і зведення стін мого гаража з піноблоків

 

Армований монолітний пояс своїми руками - будівництво гаража.

Армований монолітний пояс - вдає із себе залізобетонну стрічку та заливається в опалубку змонтовану прямо на стіні, та служить для зв'язування стін з піноблоків, додання конструкції твердості і створення рівної (надійної) в горизонтальній площині підстави для кріплення мауерлата до стіни. Настала весна. Після 5 місяців відсутності серйозного фізичного навантаження, організм зажадав термінової поїздки на свою дачну ділянку для продовження розпочатого будівництва гаража своїми руками. Насамперед було вирішено почати зведення армованого монолітного пояса жорсткості, завершального етапу зведення стін і додання жорсткості всій конструкції. В моєму випадку монолітний пояс ще й виконав функцію залізобетонних перемичок над віконним і дверним отвором. Додатково, монолітний пояс виконує функцію кріплення мауерлата до стіни, для чого з нього була випущена катанка діаметром 6 мм, яка після установки мауерлата на руберойд за допомогою лома була закручена. На фото нижче - то як виглядає мій армований монолітний пояс після зняття опалубки.

 

Детальніше: розрахунок, конструкція і заливка армованого монолітного пояса гаража своїми руками

 

Будівництво гаража - кроквяна система.

После набору міцності монолітним армованим поясом я почав монтаж кроквяної системи. На монолітний пояс був покладений руберойд для відсічення попадання вологи з бетону на мауерлат. Встановлено сам мауерлат, який був скріплений між собою за допомогою врізки та кріплення сотими шурупами під розвідний ключ. Мауерлат представляє із себе брус 120х120 см. Потім мауерлат за допомогою дроту катанки був прикріплений до монолітного поясу за допомогою затягування скрутки ломом. Не забуваємо про правило рівності діагоналей і сторін при монтажі мауерлата. Тепер приступаємо до монтажу стельових балок перекриття з дошки 60х150 см. Монтаж виробляємо за допомогою врізки та кріплення на перфоровані куточки за допомогою все тих же шурупів під ключ або головку але тільки меншої довжини ніж в попередньому варіанті.

Детальніше: як зробити своїми руками кроквяну систему гаража

 

Будівництво гаража - монтаж металочерепиці.

Монтаж металочерепиці в принципі найпростіший етап будівництва даху. У мене цей захід поодинці зайняв половину дня. Площа скатів даху гаража склала 40 м2. Металочерепиця була обрана Ruukki Monterrey standard колір RR887. Монтаж виконувався поодинці. Мені знадобився такий інструмент: шуруповерт на акумуляторах, ножиці по металу, болгарка з найтоншим кругом, ріжковий ключ № 8,10. Шурупи замовляємо тільки у виробника в колір - на цьому не економиться. Дуже важливо при монтажі металочерепиці виконати установку перших двох-трьох аркушів скріплених між собою по одному шурупу у верхній частині. Це необхідно для того, щоб виставити перші листи за допомогою натягнутої мотузки по нижньому краю, що надалі запобіжить послідовне зміщення. Після того як ми виставили перші кілька листів на нашому рівні, можна починати їх закріплювати. Я виконував кріплення шурупами чер ез одну хвилю і в місці стику листів в кожну. Монтаж шурупів необхідно проводити в самій ближній точці до обрешітки (в рекомендаціях виробника металочерепиці дані пункти дуже точно описані).

Детальніше: як своїми рукам виконати монтаж металочерепиці на дах гаража

 

Будівництво гаража - монтаж фронтонів.

Зробивши помилку при установці мауерлата по всьому периметру гаража і скріпивши його між собою, я дуже довго намагався знайти рішення установки альтернативних фронтонів. Але винаходу велосипеда не відбулося і після зняття мауерлата з фронтонних сторін, фронтон був закладений розрізаними вздовж газоблоками товщиною 15 сантиметрів. Багато хто думає, що фронтон необхідно якимось чином кріпити до кроквяної системі - але це не правильно. Єдине що було зроблено мною - це задування піни між фронтоном та найближчою кроквяної ногою (близько 4-5 см.)

Детальніше: з чого зробити і як закріпити фронтони гаража

 

Будівництво гаража - внутрішня обробка.

Після того як була побудована коробка гаража і накрита дахом - настав етап внутрішньої обробки гаража а саме заливка підлоги. Пол в гаражі вирішено зробити по грунту але враховуючи кілька моментів: 1.В гаражі буде зроблений невеликий льох для установки насосної станції, подачі води з свердловини, проходу каналізації і подальшого виходу подачі води в будинок і на полив ділянки, у зв'язку з чим частину підлоги над льохом необхідно буде армувати як монолітне перекриття. 2.Пол по грунту, для уникнення потрапляння випаровувань в приміщення гаража необхідно гідроізолювати в нижній частині (я застосував товстий чорний поліетилен який укладався перед заливкою бетону). 3. Між підлогою і стіною (фундаментом) по всьому периметру необхідна вставка (я застосував тонкий пінопласт) для уникнення деформацій при можливих коливаннях рівня гаража при морозному обдиманні і просіданні. При копан ні ями для погреба грунт використовувався прямо на місці для підсипки рівня перед заливкою підлоги...

Детальніше: яка внутрішня обробка робиться після завершення будівництва гаража

Rambler's Top100