Твій дім і дача, гараж, паркан. Робимо ремонт квартири своїми руками.

Так вийшло, що дачна ділянка з'явилася одночасно з квартирою в хрущовці, яка вимагала капітального ремонту, а фінансове становище не дозволило найняти людей на ці два об'єкти. Ось в цій ситуації і прийшла в голову ідея побудувати будинок і дачу своїми руками, а потім робити ремонт своїми руками квартири в хрущовці.

Так ось на цьому етапі і народилася ідея створити блог в якому поетапно описати ці дві грандіозні наміру і з чим нам доведеться зіткнутися:

Почну свою розповідь з будівництва дачі з великою кількістю фото будівництва. У приватній власності опинилася ділянка майже прямокутної форми в 40 кілометрах від квартири, поруч з великою річкою і красивим лісом. Перше з чого я вирішив почати, це повний проект дачі, тобто необхідно створити проект будинку, гаража, огорожі і все це перенести на проект ділянки з дотриманням пропорцій. Додатково на план-проект ділянки я наносив системи водопостачання, каналізації, автоматичного поливу ділянки, місце розташування септика і плановані координати посадки дерев.

Перед тим як побудувати будинок, нам необхідно визначитися, які матеріали ми будемо використовувати для будівництва, мати готовий проект з нанесенням усіх комунікацій і електропроводки. Тільки після цієї попередньої підготовки ми можемо приступати до одного з найважливіших етапів - будувати будинок.

Твій будинок, як побудувати будинок від проекту до обробки можна прочитати в цій категорїї матеріалів...

Я пішов трохи іншим шляхом, вирішивши що в першу чергу мені потрібне приміщення де буде можливість переночувати, приготувати їжу а також зберігати матеріали і інструмент. Для цих цілей, як можна краще, підходить  гараж з піноблоків який стоїть окремо на ділянці . Після того як я зробив проект гаража і визначився з його місцем розташування на ділянці, закупив і привіз матеріали я приступив до першого у своєму житті будівництва - будуємо гараж. Всі етапи проектування та будівництва гаража (будівництво фундаменту, стін, монолітного пояса і даху) можна знайти через верхнє меню або через короткий опис статей блогу трохи нижче. Після завершення будівництва на дачі гаража я приступив до будівництва паркану для дачі з профнастилу також своїми руками. Будуємо паркан починаючи з заливки монолітного стрічкового фундаменту з одночасним встановленням стовпів, потім монтуємо поперечини з профільної труби і тільки після цього виконуємо монтаж профнастилу на заклепки. Окремо при описі будівництва паркану я приділив увагу виготовленню воріт для дачі і хвіртки. Паралельно з парканом я вирішив потурбуватися питанням водопостачання дачі для чого була пробурена свердловина. На дачі, моя думка, свердловину найкраще пробивати поруч з гаражем а виводити в приямок (підвал) де буде встановлено все обладнання і виконана розводка водопостачання по ділянці і для будівель. Раз у нас з'явилося водопостачання то логічно буде поговорити про каналізацію на дачі. Найоптимальнішим варіантом буде септик, про який теж можна почитати на сторінках мого блогу. До будівництва будинку залишилось останнє питання - як зробити електрику на дачі, без якого не буде можливості виконати безліч технологічних процесів при будівництві будинку.

Другим глобальним розділом мого блогу є ремонт квартири своїми руками. Проект перепланування квартири був зроблений до початку ремонту в хрущовці і візуалізував моє уявлення про квартиру, яку я планував побачити в кінцевому підсумку. У статтях я розповім з чого почати ремонт, як зробити ремонт кухні, ванної, кімнат, передпокою в хрущовці. Ремонт кухні включає в себе: монтаж водопостачання і каналізації, укладання теплої підлоги, укладання плитки на робочу стінку (фартух), ремонт стелі та встановлення модульних меблів для кухні. У моїй кухні, в результаті перепланування, додатково була зроблена арка з гіпсокартону і я отримав кухню студію. Ремонт ванної кімнати виявився найбільш об'ємним етапом робіт і фінансових витрат. Ванна і туалет, в результаті перепланування були поєднані, замінені труби водопостачання і каналізації на поліпропіленові, виконана установка нової залізної ванни, укладання плитки, установка техніки і сантехніки. Ремонту кімнат передувала заміна дерев'яних на енергозберігаючі металопластикові вікна і заміна батарей на біметалічні радіатори опалення а також замінена вся електропроводка. Що стосується ремонту кімнат - залита стяжка підлоги по маяках, виконана укладка ламінату, відштукатурені стіни і наклеєні вінілові та флізелінові шпалери, отштукатурен і пофарбована водоемульсійною фарбою стеля. Ремонт коридору (передпокою) особливо не відрізняється від ремонту кімнат за винятком типу шпалер і укладання на підлогу ламінату. Детально опишу складання меблів у кухні, передпокої, кімнаті.

На сторінках сайту представлено дуже багато фото ремонту та будівництва, особливо в категорії, яку можна знайти через верхнє меню, а також моя дача, фото якої знаходиться майже в кожній статті відповідного розділу.

Додатково спробую наповнити розділ з корисними статтями, які мені допомогли розібратися в процесах будівництва та ремонту.

Створюємо план, проект гаража та будинку власноруч. Креслення.

Перед тим як зробити проект будинку і гаражу мені довелося вивчити велику кількість матеріалів по темі будівництва а особливо індивідуальні креслення будинків. Вивчаючи готові проекти будинків я визначився яким я хочу побачити свій проект дачного будинку починаючи з креслення фундаменту, поверхового плану будинку, перекриттів, даху і закінчуючи планом будинку з мансардою. Так і народився у мене проект будинку своїми руками з газобетону на монолітному стрічковому фундаменті з монолітними і дерев'яними перекриттями а також даху з металопрофілю. На план я завдав додатково схему електропроводки а також водопровід та каналізацію.

Детальніше: який у мене вийшло створити план, проект будинку ...

Після того як був намальований план житлового будинку я приступив до створення плану гаража, що розміщується окремо в кутку ділянки. Розглядаючи проекти дачних будинків я випадково натрапив на креслення гаража, яке повністю підходило мені за розмірами та ще й мало креслення воріт для гаража з металу, яке я трохи переробивши використовував у себе. Мій план гаража, приблизно як і етапи його споруди, розділені на кілька частин:

 • Вибір матеріалів для будівництва. Для фундаменту обраний монолітний армований бетон який заливається своїми руками. Для стін - піноблок. Для даху - металочерепиця.
 • Розрахунок і влаштування монолітного стрічкового фундаменту. Був обраний фундамент з розширеною підошвою опори і глибиною закладення приблизно на рівні промерзання грунту.
 • Креслення розкладки піноблоків для стін гаража. Цей план дозволив точно розрахувати кількість блоків які мені знадобляться і уникнути значних надлишків.
 • Саморобні гаражні ворота. Маючи креслення гаражних воріт мені вдалося не закупити зайвого матеріалу а тим самим заощадити на закупівлю дорогого металу.
 • Армований монолітний пояс. Його закладні деталі дозволяють закріпити мауерлат до стіни.
 • Кроквяна система. Креслення кроквяної системи, аналогічно попереднім ситуаціям, дозволяє зібрати надійний дах і значно заощадити не купуючи зайві матеріали.
 • Електропроводка в гаражі. На плані я розмалював як прокласти електро кабелі по гаражу а також наповнення електрощита з лічильником.

Детальніше: які у мене вийшло створити креслення і плани гаража ...

Як зробити паркан з профнастилу (профлиста) своїми руками, фото.

Найцікавішим питанням, яке мені довелося вирішувати на дачі, стало: "Як зробити паркан з профнастилу своїми руками ?". Робити паркан своїми руками виявилося дуже цікавим і не складним заняттям. Перше з чого я почав - це виготовив дрібно заглиблений фундамент під паркан з одночасним встановленням стовпів з азбестоцементних труб. Як зробити фундамент своїми руками, зробити розрахунок огорожі, вибрати ширину і висоту фундаменту, відстань між стовпами, глибину закладення а також як залити монолітний стрічковий фундамент читаємо в цій статті. Після того як фундамент набере міцність можна приступати до монтажу паркану з профільної труби на поперечини. тільки після того як зробимо поперечини і закріпимо їх на азбестоцементні стовпи можна починати будувати паркан з профлиста а саме кріпити профлист за допомогою заклепок. Залишився один важливий момент - зробити ворота з профнастилу своїми руками, зробити їх жорсткими, вибрати їх ширину і закріпити профлист. Аналогічно розповім як зробити хвіртку своїми руками з профлиста.

Детальніше: про те як зробити паркан ворота і хвіртку з профнастилу своїми руками ...

Ескізний проект дачної ділянки. Функціональне зонування. Санітарні норми і правила.

Тепер знаючи габаритні розміри будівель можна приступити до створення ескізного проекту дачної ділянки відповідно до санітарних норм, санітарних правил, протипожежних норм (протипожежні відстані між будівлями) а також червоної лінії забудови. Проект ділянки містить місце розташування всіх планованих будов, місця прокладки водопостачання та каналізації, розташування септика а також плодових дерев. Останнім штрихом буде нанесення на план ділянки паркану з профнастилу, який повторює розміри ділянки відповідно до кадастрового плану. На цьому ескізному проекті можна виконати функціональне зонування території, яке відобразить різні зони: саду і городу, господарську зону, відпочинку, огорожі ділянки, водопостачання і каналізації.

Детальніше: про створення ескізного проекту дачної ділянки з дотриманням норм і правил ...

Як побудувати гараж своїми руками. Фундамент, кроквяна система, стіни з піноблоків, облаштування гаража.

Коли у мене з'явився проект я спробував дізнатися приблизну вартість будівництва і був шокований, вартість робіт перевищила вартість матеріалів в два рази. Розуміючи що в цій ситуації мені доведеться будувати гараж самому я засів за вивчення питання "Як побудувати гараж своїми руками" і схоже досяг успіху в цьому, забігаючи наперед скажу, що споруда гаража мені вдалася. Ця перша будова на ділянці, запланована як капітальний житловий гараж, до того ж призначений для зберігання будівельних матеріалів. У цій категорії матеріалів я опишу послідовно з якими етапами я зіткнувся:

 • Будуємо фундамент під гараж. Описано як я виконував повний цикл будівництва монолітного стрічкового фундаменту для гаража з розширеною підошвою, починаючи від розрахунку глибини промерзання грунту і риття траншей до заливки бетону в опалубку і зворотної засипки пазух.
 • Будівництво стін. Гараж з піноблоків. Тут опишу як була виконана укладка стін з піноблоків на цементний розчин і як одночасно робилися ворота для гаража своїми руками.
 • Пристрій монолітного пояса. Досить важливий момент, зробити верхню жорстку обв'язку стін і елемент що дозволяє зафіксувати мауерлат за допомогою правильного монолітного пояса. Розповім про влаштування монолітного пояса.
 • Пристрій і монтаж кроквяної системи даху. Розповім як і з чого була зроблена кроквяна система даху мого гаража.
 • Монтаж покрівлі з металочерепиці. Монтаж металочерепиці мені довелося робити самому від підняття на дах і до монтажу, кріплення кожного аркуша і обвісу (конькові, фронтонні планки і т.д).
 • Внутрішнє оздоблення гаража. Перше з чого я почав - це заливка підлоги по грунту, але попередньо зробивши льох під гаражем де встановив поверхневу насосну станцію для свердловини. Штукатурні роботи були виконані по штукатурних маяках і з застосуванням цемент-піщаної штукатурки і додаванням замінника вапна для пластичності. Потім був виконаний монтаж горищних сходів і підшивка стелі пластиковою вагонкою по стельовим балкам.

Детальніше: про те як побудувати гараж своїми руками від фундаменту до даху з фото, читаємо в цьому блозі ...

Каналізація і водопровід своїми руками на дачі. Свердловина, насосна станція, септик.

Купивши ділянку, багато хто відчуває необхідність в автономному водопроводі на дачі для будівельних потреб і також як я збираються робити водопровід своїми руками. Для виконання водопостачання приватного будинку необхідне джерело водопостачання, як варіант водопостачання зі свердловини. Я опишу як виконувалося буріння свердловини на воду на ділянці недалеко від гаража, яка вийшла глибина свердловини, як робилося облаштування свердловини а також схема підключення насоса і установка насоса. Розповім який насос для свердловини я вибрав і як він працює. Для того щоб зробити водопровід в приватний будинок необхідна схема водопостачання в проекті будинку і ділянки а також представляти як виконується прокладка водопроводу. Після виконання водопостачання будинку необхідно турбуватися питанням - як зробити каналізацію своїми руками? Попередньо намалюємо схему каналізації де дуже важливим моментом є ухил каналізації. І на завершення розповім який бетонний септик планую зробити своїми руками.

Детальніше: як зробити водопровід і каналізацію своїми руками ...

Ремонт квартири в хрущовці своїми руками. Ванна, кухня, кімнати, коридор.

Друга частина мого блогу присвячена ремонту своїми руками в моїй двокімнатній хрущовці. У своїх статтях я опишу капітальний ремонт в хрущовці, фото ремонту присутні у великій кількості. Так як тема ремонту своїми руками досить обширна я розіб'ю її на підрозділи які і опишу докладно:

 • Ремонт ванної кімнати. Ремонт ванної є напевно одним з найбільших розділів і я в чотирьох статтях спробував описати як зробити ремонт своїми руками ванної кімнати в хрущовці. Основними темами є: планування та перепланування суміщеної ванної кімнати, монтаж водопроводу і каналізації з поліпропіленових труб, перегородки і стеля з гіпсокартону, укладання плитки а також монтаж ванної і установка сантехніки.
 • Ремонт кухні з фото. Ремонт кухні в хрущовці починався з планування. Основними етапами я виділив: монтаж теплої підлоги під плитку, укладання плитки на стіни, ремонт стелі, установка і монтаж корпусних меблів а також виготовлення арки з гіпсокартону і організація кухні студії.
 • Ремонт передпокою в хрущовці. Коридор в хрущовці теж потребує ремонту. Тут крім підлоги, шпалер і стелі опишу установку вузької прихожої зібраної повністю своїми руками.
 • Ремонт кімнат. В даному розділі розповім про заливку підлоги по штукатурних маяках, укладання ламінату, підготовку стін і наклеювання флізелінових і вінілових шпалер, підготовки і фарбування стель, заміну на металопластикові вікна, заміну радіаторів опалення, електропроводки а також установку своїми руками меблів.

Детальніше: з чого почати ремонт квартири, послідовність робіт ...

Також на сторінках мого сайту можна побачити який дизайн хрущовки з фото у мене вийшов.

Планування і перепланування двокімнатної квартири, хрущовки в студію з фото.

Перше з чого я почав ремонт - з перепланування хрущовки. Перепланування квартири робилося для оптимізації простору на кухні і в передпокої. Планування кухні студії полягає у виготовленні арки з гіпсокартону в зал а також використання частини коридору під нішу установки холодильника. Планування ванної кімнати полягало в поєднанні туалету та ванної в одному приміщенні. Також частина коридору з передпокою задіяна для вбудованої шафи для взуття і верхнього одягу. В іншому планування двокімнатної квартири студії не змінюється так як несучі стіни в панельному будинку не перенести. Створений проект планування допоміг заздалегідь оптимально розподілити простір при переплануванні двокімнатної квартири.

Планування і перепланування двокімнатної квартири, хрущовки в студію з фото

Детальніше: Планування хрущовки і перепланування з фото читаємо в статті ...

Планування, перепланування і ремонт у ванній кімнаті хрущовки.

Ремонт ванної кімнати в хрущовці почався з планування ванної кімнати а точніше промальовування суміщеного санвузла та розміщення ванни, туалету, умивальника, пральної машини а також точок виходу електропроводки. Ремонт ванної в хрущовці починався з повного демонтажу старої плитки, ванної, сантехніки, труб водопостачання і каналізації, перетинок між ванною і туалетом а також деяких стін, які я збирався перенести. Далі ремонт ванної кімнати продовжився заміною труб водопостачання і каналізації за допомогою поліпропіленових труб і тільки після цього я приступив до монтажу перегородок з гіпсокартону, виготовлення з гіпсокартону підвісної стелі і короба для труб каналізації. Встановивши металеву ванну з шумоізоляцією я приступив до укладання плитки. Ванна в хрущовці спочатку встановлювалася довжиною 150 см, таким чином на окрему увагу заслуговує питання установки ванни довжиною 160 см в хрущовський санвузол з довжиною стіни 157 см. Після укладання плитки на стіни та підлогу, над і під ванною настав етап підключення всієї сантехніки і побутової техніки: підключений унітаз до водопроводу і каналізації, ванна, виконана установка рушникосушки, бойлера і пральної машини. Давайте подивимося як було виконане своїми руками перепланування ванної та планування ванної а також ремонт в моїй квартирі, хрущовці.

Детальніше: мій ремонт ванної кімнати а також мій дизайн ванної в хрущовці дивимося в цій категорії ...